wtorek, 28 marca 2023 06:33

A4 Katowice-Kraków: Zmiana organizacji ruchu

Autor Tomasz Stępień
A4 Katowice-Kraków: Zmiana organizacji ruchu

W  czwartek 30 marca br. na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach wprowadzone  zostaną zmiany w organizacji ruchu, dotyczące zjazdu z autostrady A4 na  drogę ekspresową S1.

W  związku z remontem wiaduktu na węźle Brzęczkowice (km 349), zamknięty  zostanie zjazd z autostrady A4 na S1 dla kierowców jadących od Krakowa w  kierunku Łodzi. Objazd poprowadzony będzie autostradą  w kierunku Katowic do węzła Murckowska, a następnie drogą DK86 i S86 w  kierunku Sosnowca/Siewierza.

Pracom remontowym na węźle Brzęczkowice towarzyszą ponadto następujące zmiany i oznaczenia nowej organizacji ruchu:

  • na jezdni w  kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem  prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków  (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Nałącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na drodze S1,  na jezdni w kierunku do Łodzi w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy  ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.

Zjazd z autostrady A4 na S1 zamknięty będzie do połowy maja 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka