czwartek, 18 stycznia 2024 10:58

Pan Andrzej, aby wspomóc WOŚP wpadł na wyjątkowy pomysł. "Prawdopodobnie największe serducho WOŚP w Polsce"

Autor Patryk Trzaska
Pan Andrzej, aby wspomóc WOŚP wpadł na wyjątkowy pomysł. "Prawdopodobnie największe serducho WOŚP w Polsce"

A gdyby tak zorganizować marsz, którego trasa będzie w kształcie serca? Okazuje się, że to możliwe. Na taki oryginalny pomysł wpadł Andrzej Połomski. Celem jest jak największa promocja 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał WOŚP to już tradycja wśród Polaków, którzy poprzez wrzucanie pieniędzy do puszek, czy biorąc udział w licznych licytacjach, dokładają swoją cegiełkę do zakupu specjalistycznego sprzętu do polskich szpitali.  

Co roku Polacy prześcigają się w pomysłach, jak wypromować wydarzenie oraz zebrać jak największą ilość pieniędzy. Swój oryginalny pomysł postanowił również zrealizować Andrzej Połomski, biegacz z Sądecczyzny oraz zdobywca wielu prestiżowych odznak takich jak m.in.: diamentu GSB, diamentu MSB, 102.  Mężczyzna chce przebiec wyjątkową trasę w kształcie serca, które jest nierozłącznie kojarzone właśnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Szczegóły tego, jak będzie wyglądać ta oryginalna trasa, zostały zamieszczone na facebookowym koncie WOŚP Nowy Sącz.

Jak widać na opublikowanej mapce, marsz rozpocznie się na sądeckim Rynku, następnie ruszy do Barcic, skąd obierze kurs na Wolę Krogulecką, a w dalszej kolejności przez DK 75 marsz przejdzie przez sądecki Ratusz.

Ciekawostką jest też to, że inicjator akcji - pan Andrzej Połomski - to emeryt, ale nie przeszkadza mu to, aby swoja pasją zarażać młodsze pokolenie.

"W najbliższym finale jestem wolontariuszem WOŚP Nowy Sącz. Moim marzeniem zawsze było samodzielnie zorganizować przejście dla zdrowia i WOŚP i w tym roku tak będzie. W roku ubiegłym z małą grupą przeszliśmy trasę ponad 50 km w serce wokół Jeziora Rożnowskiego. (...) W tym roku trasa w serce będzie krótsza bo 42,1 km, ok. 750 m przewyższeń. Prawdopodobnie jest to największe serducho WOŚP w Polsce. Wyjście i zakończenie pod Ratuszem w Nowym Sączu. Wyjście planuję 28.01. (w niedzielę, w dniu finału WOŚP) o 8.30, zbiórka koło drewnianych sklepików za Ratuszem już od 8.00. Parking w niedzielę bezpłatny przy ul. Kazimierza Wielkiego. Trasę przeszedłem na spokojnie w sylwestrową niedzielę. Dokonałem potrzebnych korekt" - zapowiedział pan Andrzej.

"Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników spacerowania, podróżowania oraz darczyńców do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu towarzyszącym 32. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Marsz Serca z WOŚP". To unikalna okazja, by połączyć pasję sportu z działaniem na rzecz dobrej sprawy." – piszą organizatorzy.

Ci, którzy chcą przyłączyć do akcji powinni wiedzieć, że start nastąpi o godzinie 8:00 z nowosądeckiego Rynku.  Po ukończeniu, wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach takich jak koncerty, pokazy artystyczne czy stoiska z jedzeniem na Rynku w ramach 32. Finału WOŚP Sztab#6796. "Każdy krok, każdy bieg będzie symbolicznym gestem solidarności i wsparcia dla WOŚP, której celem jest zbieranie funduszy na rzecz leczenia każdego z nas. Przebieg trasy w kształcie serca ma symbolicznie podkreślić, że z każdym naszym krokiem możemy wspomagać tych, którzy potrzebują wsparcia. " – zapowiadają organizatorzy.

Fot. Fb. Andrzej Połomski

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka