piątek, 27 sierpnia 2021 10:59

Adam Lach nowym przewodniczącym małopolskiej „Solidarności”

Autor Marzena Gitler
Adam Lach nowym przewodniczącym małopolskiej „Solidarności”

Adam Lach został wybrany wczoraj na nowego przewodniczącego regionu małopolskiego „Solidarności”. Po śmierci poprzedniego przewodniczącego od czerwca br. pełnił funkcję szefa regionalnych struktur. Był jedynym kandydatem.

Adam Lach przewodniczenie małopolskiej Solidarności objął już w czerwcu, po śmierci poprzedniego wieloletniego przewodniczącego, Wojciecha Grzeszaka, pełniącego tę funkcję przez 23 lata.

Walne Zebranie, które odbyło się 26 sierpnia, poprzedziło złożenie kwiatów w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego na grobie zmarłego w czerwcu po ciężkiej chorobie, Wojciecha Grzeszka oraz msza św. odprawiona w Sanktuarium św. Józefa Obrońcy Miasta Krakowa przy ul. Rakowickiej.

Nowym przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego został dotychczasowy wiceprzewodniczący, a od czerwca p.o. funkcję przewodniczącego Adam Lach. Był jedynym kandydatem. Poparło go 118 ze 154 osób, które wzięły udział w głosowaniu.

Nowemu przewodniczącemu pogratulowali m.in. marszałek Witold Kozłowski, wojewoda Łukasz Kmita oraz Piotr Duda – przewodniczący NSZZ „Solidarność”, którzy wzięli udział w spotkaniu małopolskiej Solidarności.

Adam Lach od 41 lat jest związany z „Solidarnością”. Nowy przewodniczący urodził się w 1959 r. w Krakowie. W Solidarności jest od 1980 r. Do 1992 roku pracował w różnych zakładach metalowych. Potem został oddelegowany do pracy związkowej.

Lach został odznaczony m.in. srebrną odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, nagrodą Solidarni w Sporcie i medalem Za zasługi dla Małopolskiej Solidarności.

fot. UMWM

Kraków

Kraków - najnowsze informacje