czwartek, 4 sierpnia 2022 08:40

Afera na krakowskim lotnisku! Wystarczyły cztery słowa by wszcząć alarm

Autor Katarzyna Jamróz
Afera na krakowskim lotnisku! Wystarczyły cztery słowa by wszcząć alarm

Mało śmieszne żarty mogą czasami sporo kosztować. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec Krakowa, który swym bombowym dowcipem nie rozśmieszył służb lotniskowych.

34-latek przechodził właśnie kontrolę bezpieczeństwa przed lotem do Monachium na krakowskim lotnisku. Na pytanie pracownika Służby Ochrony Lotniska dotyczące zawartości bagażu podręcznego mężczyzna oznajmił poirytowany – „gdybym nawet miał bombę...".

Sarkastyczne stwierdzenie krakowianina uruchomiło natychmiast lotniskowe procedury bezpieczeństwa. Na miejscu niezwłocznie pojawili się pirotechnicy Straży Granicznej. Utworzona została strefa bezpieczeństwa, w której przystąpiono do sprawdzenia potencjalnie niebezpiecznego bagażu.

Walizka podróżnego została prześwietlona za pomocą specjalistycznych urządzeń i detektorów. Dodatkowo, podejrzany bagaż sprawdzony został również przez psa służbowego, wyszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Po zakończeniu czynności bagaż uznano za bezpieczny – nie zawierał żadnych materiałów i urządzeń wybuchowych, mogących zagrozić życiu lub zdrowiu. Znajdował się w nim jedynie laptop i rzeczy osobiste zaskoczonego właściciela.

– Winny całej zdarzenia mężczyzna szybko wyraził skruchę, tłumacząc swoje nieodpowiedzialne słowa stresem. Nie pomogło mu to uniknąć mandatu karnego w wysokości 500 zł. Dzięki doświadczeniu oraz sprawnym działaniom funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach incydent nie spowodował utrudnień dla pozostałych pasażerów oraz opóźnień w lotach

– informuje Straż Graniczna.

Żartowniś może i tak mówić o sporym szczęściu, ponieważ udało mu się odlecieć zarezerwowanym lotem z Krakowa. Bardzo często po tego typu „sucharach” kapitanowie statków powietrznych nie zezwalają takim pasażerom na wejście na pokład samolotu.

Inf./Fot. Straż Graniczna - Karpacki Oddział Straży Granicznej

Kraków

Kraków - najnowsze informacje