środa, 25 października 2023 09:17

Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. Zatrzymano Polaka deportowanego z europejskiego kraju

Autor Norbert Kwiatkowski
Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. Zatrzymano Polaka deportowanego z europejskiego kraju

Praca funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku Kraków Airport w Balicach nie należy do nudnych. Nasi służbowi praktycznie codziennie muszą zmagać się z próbą nielegalnego przedostania się na terytorium Polski.

W sobotę (21 października) zatrzymano mężczyznę, który powrócił do naszego kraju, jako osoba wydalona z Holandii. Co warto dodać, po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że nasz rodak jest również poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego.

29-latek oświadczył, że około 3 lata temu wyjechał do Królestwa Niderlandów w celach zarobkowych. W trakcie pobytu na terytorium Holandii dokonał kradzieży oraz spowodował wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości skazał Polaka na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Po jej odbyciu mężczyzna został wydalony do RP drogą lotniczą.

Zatrzymany mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym w Krakowie, gdzie będzie odbywał karę 15 dni pozbawienia wolności.

Foto: Wikipedia/zdjęcie poglądowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka