środa, 28 kwietnia 2021 08:29

Aktywna Mszana Dolna. Te miejsca czekają już na sportowców

Autor Aleksandra Tokarz
Aktywna Mszana Dolna. Te miejsca czekają już na sportowców

Te miejsca czekają już na sportowców. - To czas kiedy powoli zaczynamy wychodzić z obostrzeń, a kluby sportowe z niecierpliwością czekają na powrót na boisko - mówi burmistrz Mszany Dolnej.

Na Stadionie Miejskim w Mszanie Dolnej stanęły już kontenery, które na potrzeby zajęć sportowych staną się szatnią z pełnym węzłem sanitarnym. - Cieszymy się, że właśnie teraz mamy takie zaplecze już u siebie, na miejscu. Myślę, że nie tylko Klub Sportowy TURBACZ, ale również młodzież z naszych szkół będzie ćwiczyć i rozwijać swoje talenty i pasje na zmodernizowanym stadionie z odpowiednim zapleczem. Zapraszamy wszystkich do aktywności fizycznej tym bardziej, że po tak długim czasie spędzonym na zdalnej nauce warto oderwać się od komputera – zachęca burmistrz miasta Anna Pękała.

Miasto zdecydowało się na tymczasowe rozwiązanie w postaci kontenerów sportowych, jednocześnie składając wniosek w ramach projektu „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska edycja 2021” z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, by pozyskać środki na przygotowanie zaplecza sportowego w przyziemiu budynku nowego Centrum Kultury i wymiany nawierzchni oraz ogrodzenia kompleksu sportowego Orlik na ul. Marka. Na rozstrzygnięcie musimy jednak poczekać.

Limanowa. Jest projekt porozumienia w sprawie szkół
Jeżeli treść porozumienia zostanie przyjęta przez Radnych Miasta Limanowa podobną uchwałą, Wójt Gminy Limanowa i Burmistrz Miasta Limanowa będą mogli przystąpić do podpisania porozumienia. Jego projekt jest już gotowy.

To jedyny taki obiekt w powiecie limanowskim, który służy do organizowania zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży z całego powiatu. Po rocznej modernizacji został oddany do użytku jesienią zeszłego roku. Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej obejmowała przebudowę bieżni 400 m z czterema pasami i poszerzeniem terenu do biegu na 110 m przez płotki, z budową nowych stanowisk lekkoatletycznych: rozbiegi do rzutów – kulą, dyskiem, oszczepem, młotem, do skoków – w dal, wzwyż, oraz budową boiska wielofunkcyjnego na górnej płycie stadionu wraz z przebudową istniejących elementów siłowni zewnętrznej i wykonaniem pochylni dla osób niepełnosprawnych – łączącą górną cześć stadionu z dolną.

inf./fot. UM Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje