wtorek, 11 lutego 2020 14:18

Aktywny Senior - powstanie dzienny dom pobytu dla seniorów w Gorlicach

Autor Marzena Gitler
Aktywny Senior - powstanie dzienny dom pobytu dla seniorów w Gorlicach

5 lutego w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości odbyło się uroczyste przekazanie listów intencyjnych dotyczących realizacji projektów skierowanych do osób niesamodzielnych. Wśród samorządów, które odebrały promesy na dotację były też Gorlice.

Przypominamy, że w lipcu zeszłego roku Miasto Gorlice złożyło wniosek w ramach RPO Małopolska 2014 – 2020, o dofinansowanie projektu Aktywny Senior, zakładającego stworzenie Dziennego Domu Seniora. Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał do dofinansowania gorlicki projekt, którego wartość to 2 325 807,15 zł, z czego dofinansowanie stanowi aż 2 156 511,15 zł!        

W imieniu burmistrza Rafała Kukli, promesę na realizację projektu, z rąk Wicemarszałka Województwa Łukasza Smółki oraz Członka Zarządu Województwa Marty Malec-Lech, odebrał jego zastępca Łukasz Bałajewicz.

Mamy dobrą wiadomość dla osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów! Województwo Małopolskie zwiększyło o niemal 79 mln zł środki na projekty dotyczące wsparcia usług opiekuńczych oraz interwencji kryzysowej. Dziś w Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości odbyło się uroczyste przekazanie listów intencyjnych. Co to oznacza dla poszczególnych jednostek? W materiale na to pytanie odpowiadają m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz dyrektor Sylwia Michalec-Jękot z Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Szczegółowe informacje pod linkiem: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/malopolska-mysli-o-osobach-niesamodzielnych-3

Gepostet von Telewizja Małopolska am Mittwoch, 5. Februar 2020

„Aktywny Senior” - Dzienny Dom Seniora w Gorlicach to projekt, którego celem jest zwiększenie dostępności i jakości wsparcia dziennego oraz aktywizacja osób niesamodzielnych z powiatu gorlickiego, w szczególności z Miasta Gorlice (min 50% uczestników), w wieku 60+.

Projekt zakłada utworzenie i prowadzenie Dziennego Domu Pobytu (DDP) dla osób starszych i obejmie prace związane z odpowiednim zaadaptowaniem pomieszczeń i łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zakup niezbędnego wyposażenia.

Dzienny Dom Pobytu w Gorlicach, będzie przeznaczony dla 30 osób i  zaoferuje korzystającym m.in. sale zajęciowe, gabinet terapeutyczny, sale do zajęć usprawniających, oranżerię oraz część biurową, a także wyposażoną kuchnię i jadalnię.

Oferta DDP obejmie usługi opiekuńcze, aktywizacyjne oraz wspomagające. W Domu będzie można skorzystać z pomocy m.in. terapeutów, psychologa, fizjoterapeuty/rehabilitanta, pracownika socjalnego, logopedy, dietetyka. Ponadto, zaangażowany będzie personel sprzątający oraz osoby do gotowania posiłków. W ramach projektu, zapewniony zostanie dowóz oraz wyżywienie dla uczestników. Placówka będzie działać min. 8 godzin dziennie, w godzinach dostosowanych do potrzeb uczestników i ich rodzin.

inf. UM Gorlice, fot. i wideo: UMWM

Gorlice - najnowsze informacje