poniedziałek, 9 stycznia 2023 09:40

Altana śmietnikowa - jak dobrze zabezpieczyć odpady?

Autor Artykuł sponsorowany
Altana śmietnikowa - jak dobrze zabezpieczyć odpady?

Wiaty śmietnikowe dzisiaj wykorzystuje się zarówno w pobliżu bloków, sklepów, bazarków, jak i obiektów użyteczności publicznej. Coraz więcej prywatnych inwestorów stawia także altany śmietnikowe na prywatnych posesjach.

Altana śmietnikowa — jej praktyczny i estetyczny wymiar

W wiatę śmietnikową warto wyposażyć się z różnych względów. Przede wszystkim chodzi oczywiście o to, by kontenery śmietnikowe odseparować od reszty otoczenia. Altany śmietnikowe pozwalają w prosty i dość estetyczny sposób oddzielić kontenery do segregacji odpadów od budynku, osiedla, przestrzeni przydomowego ogrodu. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o kwestie estetyki, lecz także o praktyczne znaczenie wiat śmietnikowych. Przede wszystkim sprawiają one bowiem, że warunki atmosferyczne nie wpływają negatywnie na zbieranie odpadów. Nowoczesne wiaty śmietnikowe zabezpieczają zgromadzone odpady przed wilgocią, ale i np. wiatrem, który mógłby je roznieść na pobliski teren. Altana śmietnikowa zabezpiecza także przed aktywnością zwierząt czy ptaków. Od wiaty śmietnikowej oczekujemy więc nie tylko estetycznego wyglądu, lecz także praktycznej i skutecznej ochrony zgromadzonych w jej wnętrzu odpadów.

Jak powinny być przygotowane altany śmietnikowe?

Od altany śmietnikowej oczekiwać musisz, by spełniała przewidziane prawem normy. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, by gwarantowała ona  bezpieczne poruszanie się w jej obrębie. Konstrukcja ma być stabilna, odpowiednio zespawana. Obecnie prawo nakłada na producentów obowiązek oznaczania znakiem CE metalowych elementów konstrukcyjnych. By móc go używać, muszą oni jednak wprowadzić Zakładową Kontrolę Produkcji. Blacha wykorzystana do produkcji wiat powinna być odpowiedniej jakości, liczyć się będą także zabezpieczenia antykorozyjne. Jeśli zależy ci, by wiata śmietnikowa prezentowała się bardzo estetycznie, możesz zdecydować jej na obudowanie jej specjalnymi panelami, które dają wrażenie wykonania jej z drewna.

Ważne jest nie mniej, by wejście do wiaty było odpowiednio szerokie. Chodzi tutaj zarówno o bezpieczeństwo użytkowników, jak i wygodne opróżnianie kontenerów. Podobne wymagania musi spełnić wiata rowerowa czy wiata stadionowa.

Sprawdzony producent wiat śmietnikowych

Z pewnością wybierając producenta wiat śmietnikowych, warto wziąć pod uwagę, czy korzysta on z certyfikowanych materiałów, a produkcja altan śmietnikowych odbywa się w ramach Zakładowej Kontroli Produkcji natomiast to nie jedyne elementy, którym warto się przyjrzeć. Cenną zaletą będzie zakup altany od producenta, który dysponuje własnymi ekipami monterskimi, a dzięki temu gwarantuje ci montaż i serwis na terenie Polski oraz dostawę altany własnym transportem. Istotne jest również bardzo, by wszystkie wiaty i ich elementy spawane były przez certyfikowanych spawaczy. Chodzi tutaj nie tylko o spełnienie normy EN 1090, lecz także gwarancję jakości i bezpieczeństwa wiaty śmietnikowej. Taka konstrukcja musi być maksymalnie stabilna, bezpieczna, wykonana z najwyżej jakości materiałów, które gwarantują, że taka wiata śmietnikowa posłuży ci przez wiele lat.

Gotowe wiaty śmietnikowe — wygoda i szybkość montażu

Zakup gotowej wiaty śmietnikowej jest wygodnym i szybkim rozwiązaniem. Konstrukcja wiat dopasowana do zestandaryzowanej wielkości kontenerów, odpowiedniej wysokości i szerokości sprawia, że szybko możesz zorganizować profesjonalne miejsce składowania odpadów. Ponadto altanę śmietnikową zamontować mogą doświadczone ekipy producenta tego typu rozwiązania, co wzmacnia jedynie pewność i bezpieczeństwo użytkowania, niezależnie czy mowa o altanie na prywatnej posesji czy osiedlu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka