sobota, 24 października 2020 06:48

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa! Iga Świątek na kwarantannie

Autor Aleksandra Tokarz
Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa! Iga Świątek na kwarantannie

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem! "Prezydent czuje się dobrze" - przekazał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi." - poinformował na Twitterze rzecznik prezydencki.

Jak poinfomormował, prezydent czuje się dobrze. "Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - dodał.

Spychalski poinformował, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u prezydenta, on sam udaje się na kwarantannę.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM Andrzej Duda zaraził się prawdopodobnie od jednego z funkcjonariuszy ze Służby Ochrony Państwa.

Przypomnijmy - w piątek preydent Doda był na stadionie narodowym PGE Narodowy, gdzie powstaje tymczasowy szpital dla chorych na koronawirusa. Odznaczył też zwycięską tenisistkę Igę Świątek i jej ojca. Dla Świątek oznacza to nawet dziesięciodniową kwarantannę. - Pani Iga Świątek powinna być objęta kwarantanną, ponieważ miała kontakt z prezydentem - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie RMF FM.

fot. prezydent.pl


Polska

Polska - najnowsze informacje