wtorek, 27 kwietnia 2021 08:33

Aranżacja przestrzeni wspólnej na nowoczesnym osiedlu

Autor Artykuł sponsorowany
Aranżacja przestrzeni wspólnej na nowoczesnym osiedlu

Rozglądając się dookoła, można łatwo stwierdzić, że powstaje coraz więcej osiedli mieszkaniowych. Blokowiska z wielkich płyt, tak bardzo modne w latach 90tych mają nowoczesną konkurencję. Deweloperzy dokładają wszelkich starań nie tylko podczas budowania poszczególnych bloków, ale również przy aranżacji przestrzeni wspólnej, gdzie znaleźć można m.in. stoły ogrodowe.

Jak będzie wyglądać przestrzeń?

Jak będzie wyglądać przestrzeń wokół bloku? W dawnych czasach nikt aż tak mocno nie przywiązywał do tego uwagi. Owszem, musiało być ładnie, dzięki czemu ludzie byli gotowi do zakupu mieszkania na danym osiedlu. Z biegiem czasu oczekiwania klientów zaczęły wzrastać, dlatego też inwestorzy musieli stanąć na wysokości zadania, jeżeli chcecie być pewni tego, że klienci zainteresują się ich mieszkaniami.

Do zaaranżowania przestrzeni dookoła zaczęli zatrudniać profesjonalnych architektów, którzy sprawili, że wszystko zaczęło wyglądać o wiele schludniej. Zaczęli oni planować takie przestrzenie, które miały zachęcać nie tylko do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim do wspólnego spędzenia czasu. Czy im się to udało?

Na świeżym powietrzu

Pomiędzy blokami na nowoczesnym osiedlu zaczęły powstawać skwery o różnych wymiarach. Wszystko bowiem było zależne m.in. od tego, ile dokładnie zajmowało całe blokowisko, jak również od tego, czy jest to przestrzeń otwarta dla osób spoza blokowiska, czy też zamknięta. Co obowiązkowo musiało znaleźć się na takim skwerze, który był w założeniu przestrzenią wspólną? Na pewno miejsce do zabawy dla dzieci. Plac zabaw to taki obowiązek już chyba.

Na osiedlach mieszkają rodziny z małymi dziećmi, więc miejsce do tego, aby te miały okazje do zabawy musi być. Obok tego należało postawić ławki, gdzie rodzice mogli w spokoju obserwować, jak ich dzieci brykają w pobliżu. Wartość ławek zawsze należy uwzględnić stosunkowo do wielkości placu zabaw. W przestrzeni wspólnej nie może również zabraknąć śmietników, dzięki czemu nikt nie pomyśli o nieetycznym pozbywaniu się śmieci.

Dla każdego coś

Skoro mamy do czynienia z przestrzenią wspólną, to również seniorzy muszą zostać uwzględnieni w przestrzeni wspólnej. To w głównej mierze z myślą o nich zostały postawione stoły ogrodowe, gdzie można przysiąść, pograć w partyjkę w karty z kolegami, czy też w szachy. W słoneczny dzień można rozłożyć gazetę na takim stole.

Starsze panie mogą umówić się na pogaduszki — nawet przy kawie, czy też przy innych rzeczach, które z powodzeniem można przynieść ze sobą. Stoły ogrodowe mają wszechstronne wykorzystanie, więc każdy znajdzie pomysł na to, aby w odpowiedni sposób je wykorzystać. W takiej przestrzeni ludzie chętnie będą spędzać czas, dzięki czemu będą mogli siebie poznać nawzajem.

Często mówi się, że na wielki osiedlu ludzie nie znają siebie nawzajem. Jeżeli będą mieli oni pod ręką tak wspaniale zaaranżowaną przestrzeń wspólną, to na pewno to się zmieni. Często w takich miejscach organizowane są również pikniki sąsiedzkie oraz spotkania kulturalne.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje