wtorek, 26 marca 2024 14:03

Artur Kozioł na spotkaniu u Wicewojewody Małopolski. W tle przystąpienie do programu "Maluch +"

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł na spotkaniu u Wicewojewody Małopolski. W tle przystąpienie do programu "Maluch +"

Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka odebrał z rąk Wicewojewody Małopolski Elżbiety Achinger podziękowania za przystąpienie Miasta i Gminy Wieliczka do programu „Maluch +” 2022-2029. To wyjątkowo ważny projekt i już dzisiaj Wieliczka jest na etapie przygotowawczym w kierunku uruchomienia żłobka, w którym zostanie utworzone 100 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Ogólny opis projektowanego budynku żłobka:

Wieliczka jest w fazie projektowania dwukondygnacyjnego budynku dla opieki na dziećmi do lat trzech wraz z infrastrukturą techniczną i terenem rekreacyjnym, usytuowany na działce nr ew. 247/7 w m. Grabówki, gm. Wieliczka. Projekt budynku w zabudowie wolnostojącej na regularnym rzucie złożonych prostokątów. Kształt bryły projektowanego budynku horyzontalny.

Budynek będzie wyposażony w podstawowe instalacje wewnętrzne, wod.,-kan., centralnego ogrzewania z kotłem gazowym i pompą ciepła, instalacją gazową, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, instalacje elektryczne, fotowoltaiczne, monitoringu, system przywołań, wideodomofon i inne.

W budynku na poziomie parteru projektuje się dwie sale zabaw z zapleczem (każda z nich z możliwością podziału na dwie mniejsze sale), szatnie dla dzieci, pomieszczenia biurowo administracyjne, pomieszczenie dla opieki pielęgniarskiej, ogólnodostępna ubikacja dla osób niepełnosprawnościami, pomieszczenie gospodarcze na środki czystości, klatkę schodową z windą dla niepełnosprawnych, pomieszczenia gastronomiczne z windą gastronomiczną, układ komunikacji poziomej i wiatrołap wejściowy.

Na poziomie piętra (poddasza) projektuje się dwie sale zabaw dla dzieci z zapleczem (każda z nich z możliwością podziału na dwie mniejsze sale), salę dla logopedy, pomieszczenia socjalne dla personelu, pomieszczenia gastronomi (rozdzielnia), pomieszczenie techniczne pompy ciepła i fotowoltaiki, pomieszczenie gospodarcze, układ komunikacji poziomej i klatkę schodową z winda dostępną dla osób z niepełnosprawnościami.

Od strony południowej i północnej budynku projektuje się tereny rekreacyjne, a w tym; ogród plac zabaw dla dzieci oraz obiekty małej architektury takie jak ławki parkowe do siedzenia, drzewa i zieleń niska.

Prace rozpoczęły się drugiego stycznia, a ich koniec planowany jest na 30 kwietnia 2026 roku(wpis żłobka do rejestru żłobków i klubów dziecięcych).

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka