czwartek, 5 października 2023 08:23

Artur Kozioł: Stop, to nieprawda, że wszystko należy do rządu

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł: Stop, to nieprawda, że wszystko należy do rządu

Burmistrz Wieliczki i kandydat na posła z okręgu 13 spotkał się z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem oraz Prezydentem Sosnowca, Arkadiuszem Chęcińskim. – Nasz kraj należy do obywateli i to jest kluczowe spojrzenie, które samorządowcy przyjmują jako właściwe w budowaniu kraju – mówił Artur Kozioł.

– To ogromna różnica pomiędzy obecnie rządzącymi i nami. Różnica polegająca na tym, że dla nas ten kraj jest własnością mieszkańców, nie ,,władzy". Teraz  w kampanii ciągle słyszycie, że ,,rząd daje" i na tym niestety polega próba stworzenia systemu centralnego. Inaczej mówiąc, rząd zachowuje  się  jakby nie rozumiał, że dochody budżetu państwa pochodzą z podatków  od mieszkańców. Rząd rozdaje czeki, ale w rzeczywistości te czeki nie  są wystawiane na pieniądze będące ich własnością. Kwoty wypisane na nich należą do mieszkańców i przy przyznawaniu środków należy to  podkreślać i nie zapominać o pochodzeniu tych pieniędzy – zaznaczał kandydat na posła z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Artur Kozioł.

– Jest jeszcze jedno zjawisko, którego rząd również nie przedstawia właściwie. Samorządy dziś mają ogromne problemy z opłaceniem wydatków bieżących za tak zwane usługi społeczne min.: komunikację, prąd, gaz, jak również z wydatkami na edukację, kulturę, zdrowie, bezpieczeństwo. Rząd obniżył w ostatnich latach dochody samorządów a teraz w kampanii wyborczej przekazuje samorządom duże pieniądze. Jest takie powiedzenie: ,,kto zabiera i daje...'' proszę sobie dopowiedzieć. Jednak jest jeszcze  gorzej: rząd teraz daje, ale o wiele mniejsze pieniądze - mniejsze przez  swoje decyzje. Dziś samorządy, wspólnoty mieszkańców potrzebują stabilności, nie prezentów - niestety nie szczerych tylko politycznych – oceniał burmistrz Wieliczki.

Artykuł sponsorowany

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka