środa, 18 października 2023 10:23

Atak nożem na policjanta. Padły strzały. Napastnik nie żyje

Autor Katarzyna Jamróz
Atak nożem na policjanta. Padły strzały. Napastnik nie żyje

Dramatyczne sceny rozegrały się w środę (18 października) w Zubrzycy Dolnej (powiat nowotarski). Podczas interwencji, do której doszło w jednym z domów na terenie wsi, policjant został ugodzony nożem. Drugi z funkcjonariuszy postrzelił napastnika, mężczyzna zmarł.

Do tragedii doszło w środę (18 października) przed godziną 10:00. Podczas przeprowadzanej interwencji, awanturujący się (najprawdopodobniej) mieszkaniec budynku zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Policjant został raniony nożem. Drugi z mundurowych oddał w kierunku napastnika celny strzał. Jak podaje Tygodnik Podhalański, wcześniej mężczyzna miał zabarykadować się na strychu. Gdy z pomocą strażaków policjanci dostali się do środka, 26-latek rzucił się na jednego z nich z nożem w ręce.

Ranny funkcjonariusz został przetransportowany do szpitala. Po postrzelonego napastnika przyleciał śmigłowiec LPR. Mimo wysiłku ratowników, nie udało się uratować jego życia. – Podczas interwencji wobec agresywnego, pobudzonego mężczyzny, policjanci zostali zaatakowani nożem przez napastnika. W związku z tym policjanci użyli pałki służbowej oraz tasera, ale użycie tych środków nie poskutkowało i napastnik zranił nożem policjanta. Napastnik nadal był agresywny i atakował nożem policjantów, co zmusiło policjantów do użycia broni palnej w celu ochrony własnego życia i osób postronnych. Policjant z raną przedramienia został przewieziony do szpitala – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Polskiej Policji.  

Na miejscu obecny jest prokurator.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka