środa, 17 listopada 2021 10:03

Bakar - Stolarka okienna i drzwiowa do Twojego domu

Autor Artykuł sponsorowany
Bakar - Stolarka okienna i drzwiowa do Twojego domu

Solidne drzwi i okna to jedne z najważniejszych elementów każdego budynku. Odpowiednio dobrane i zamontowane nie tylko będą się dobrze prezentować, ale też uchronią budynek przed nadmiernymi stratami ciepła i zapewnią bezpieczeństwo. Właśnie dlatego wybierając drzwi i okna, należy stawiać na sprawdzone źródła i doświadczonych montażystów. O oba te aspekty zadba firma Bakar.

Dlaczego dobór odpowiednich okien i drzwi jest tak ważny?

Okna i drzwi odgrywają ważną rolę w szczelności termicznej budynku - gdy nie będą szczelne, może przez nie uciekać nawet 20% całej energii cieplnej! Ponadto mogą też pełnić funkcję antywłamaniową - wyposażone w odpowiednie zamki znacznie utrudnią dostanie się do środka nieproszonym gościom. Poza tym są również swoistą wizytówką domu - zwłaszcza drzwi mogą mieć ozdobny charakter. Wybór okien i drzwi nie jest więc tak prostym zadaniem, jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka - jeśli masz z tym problem, nie wahaj się sięgnąć po pomoc firmy Bakar. Zatrudnieni tam eksperci udzielą Ci profesjonalnych porad, a nawet zaoferują bezpłatny pomiar i wycenę inwestycji.

Adams Okna Na Profilu Aluplast Ideal 4000

Jak wybrać okna?

Bez względu na to, czy mają to być okna drewniane, aluminiowe, czy okna PVC, podstawą będzie oczywiście wytrzymałość i solidność wykonania. Kolejnym ważnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła Uw - to właśnie od niego zależy, jak bardzo energooszczędne jest dane okno. Im niższa jest jego wartość, tym więcej energii cieplnej zostanie w pomieszczeniu. Parametr ten jest szczególnie ważny, gdy chodzi o okna dachowe - to właśnie przez pokrycie domu uchodzi najwięcej ciepła (zwłaszcza w starszych budynkach, które nie miały izolacji dachowej). Na szczelność okien wpływa m.in. ilość komór, rodzaj wkładu izolacyjnego w skrzydle i głębokość zachodzenia profilu z szybą.

Biorąc pod uwagę walory wizualne, znaczenie będzie miał także materiał. Jak już wspomniano, na ogół do wyboru jest drewno, aluminium i PVC. Okna z drewna prezentują się bez wątpienia najbardziej elegancko, a aluminium pasuje najlepiej do nowoczesnych wnętrz (zwłaszcza jeśli będą to okna podnoszono-przesuwne typu HS). Natomiast okna PVC, nazywane też potocznie oknami plastikowymi, to najbardziej ekonomiczna opcja - są wyraźnie tańsze, nie ustępując przy tym pod względem parametrów innym materiałom. Choć kojarzą się przede wszystkim z bielą, mogą mieć właściwie dowolny kolor z palety RAL, a nawet imitować swoim wyglądem drewno. Sprawia to, że są rozwiązaniem najchętniej wybieranym przez Polaków. Wymienione tutaj kategorie okien znajdziesz w ofercie sprzedażowej firmy Bakar - poza gotowymi modelami od czołowych producentów (m.in. Aluplast i Brügmann) dostępna jest też możliwość przygotowania najróżniejszych okien na indywidualne zamówienie. Wszystkie okna dostępne są w atrakcyjnej cenie.

Sama stolarka to jednak nie wszystko - równie ważny jest właściwy montaż okien. Również w tej kwestii możesz zdać się na Bakar - kupując u nich okna możesz liczyć na ich darmowy transport i w pełni profesjonalny montaż wliczony w cenę produktów!

Drzwi Wikęd Premium

Drzwi - jak je wybrać?

Podobnie jak okna, drzwi muszą być przede wszystkim solidne i wytrzymałe. Dotyczy to szczególnie drzwi zewnętrznych, które są wystawione na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. W ich przypadku ważny jest również wspomniany wyżej współczynnik przepuszczalności cieplnej. Warto też zadbać, by drzwi zewnętrzne były wzbogacone o wzmocnienia antywłamaniowe, takie jak solidne zamki czy metalowe okucia i zbrojenia.

Drzwi wejściowe to także swoista wizytówka domu - powinny się zatem dobrze prezentować. Często więc wybór pada na modele ze zdobieniami czy stylowymi przeszkleniami (także szkłem antywłamaniowym). Dla domów dostępne są zarówno klasyczne i eleganckie drzwi drewniane, ekonomicznego PVC, jak i drzwi metalowe, powstające zazwyczaj z ocynkowanej stali. Oferta firmy Bakar obejmuje modele drzwi od czołowych producentów (m.in. KMT, Solido i Vikking) - każde z nich dostępne są z darmowym transportem i profesjonalnym montażem wliczonym w cenę.

Co jeszcze może zapewnić firma Bakar?

W ofercie firmy Bakar znajdziesz nie tylko drzwi i okna, ale także bramy garażowe oraz akcesoria uzupełniające do stolarki okiennej i drzwiowej, w tym parapety (wewnętrzne i zewnętrzne), rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe. Decydując się na oferowane przez nią produkty i usługi zyskasz estetyczne i wytrzymałe drzwi, okna i bramy, które będą służyć przez długie lata. Wszystkie produkty opatrzone są przynajmniej 5-letnią gwarancją producenta (przykładowo drzwi od Vikking mają aż 25-letnią gwarancję), dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu przez wiele lat. Jeśli więc szukasz firmy, która oprócz dostarczenia zajmie się również montażem okien, drzwi i akcesoriów drzwiowych/okiennych, Bakar to właśnie usługodawca, którego potrzebujesz. Choć siedziba firmy mieści się w Hebdowie niedaleko Krakowa (możesz ją znaleźć, m.in. wpisując w wyszukiwarkę “Okna Wieliczka”), z jej usług mogą korzystać klienci z całego kraju.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje