czwartek, 4 maja 2023 11:35

"Bardzo mnie to podbudowało". Motorniczy MPK zareagował natychmiast, a przełożeni są dumni

Autor Mirosław Haładyj
"Bardzo mnie to podbudowało". Motorniczy MPK zareagował natychmiast, a przełożeni są dumni

MPK podzieliło się w mediach społecznościowych pochwałą, jaka wpłynęła na skrzynkę mailową. Sytuacja dotyczy motorniczego linii 52.

MPK podzieliło się w mediach społecznościowych pochwałą, jaka wpłynęła na skrzynkę mailową. Dotyczy ona sytuacji, która miała miejsce w niedzielę (30 kwietnia) o godzinie 6:40 na linii 52.

- Dzień dobry. Chciałabym opisać sytuację pozytywną, której byłam świadkiem na pętli Czerwone Maki. Pan kierowca tramwaju linii 52 po przyjeździe na przystanek zainteresował się sam od siebie osobą niewidomą, która wysiadła z tramwaju, po czym chwytając ją pod rękę przeprowadził przez przystanek i chodnik po czym pomógł wsiąść do autobusu owemu niewidomemu do autobusu 204 -relacjonuje pani Magdalena i dodaje:

- Bardzo mnie to podbudowało że istnieją w dzisiejszych czasach takie osoby jak Pan kierowca tramwaju 52, którzy są mili i uczynni i służą pomocą osobom niepełnosprawnym w tych bezdusznych czasach. Myślę że mogą być Państwo dumni ze swojego pracownika. Proszę mu przekazać słowa podziękowania za godną postawę - dodała

Sytuację skomentowało samo MPK. - To drobny gest i pewnie mnóstwo ludzi zrobiłoby tak samo. My jesteśmy oczywiście dumni ze swojego pracownika. Pani Magdzie dziękujemy za dostrzeżenie tego drobnego gestu motorniczego i przesłanie pochwały.

Inf. i foto: MPK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje