poniedziałek, 18 lipca 2022 14:19

Beata Szydło w Wieliczce: Nie słuchano ostrzeżeń

Autor Marzena Gitler
Beata Szydło w Wieliczce: Nie słuchano ostrzeżeń

- Na skutek naiwnej polityki wiele krajów Europy, na czele z Niemcami, uzależniło się od dostaw gazu z Rosji. Nie słuchano ostrzeżeń, np. tego, co w PE mówili posłowie PiS. Teraz wszyscy przyznają nam rację - mówiła w Wieliczce Beata Szydło. Europosłanka i była premier spotkała się z mieszkańcami Solnego Miasta.

Spotkanie, które w niedzielę, 17 lipca zorganizowano w Kampusie Wielickim poświęcone było bieżącym sprawom w polityce Polskiej i Europejskiej. Sporo miejsca była premier poświęciła kwestii kryzysu energetycznego, którego skutki są bardzo boleśnie odczuwane przez wszystkich. - Na skutek naiwnej polityki wiele krajów Europy, na czele z Niemcami, uzależniło się od dostaw gazu z Rosji. Nie słuchano ostrzeżeń, np. tego, co w PE mówili posłowie PiS. Teraz wszyscy przyznają nam rację - mówiła w Wieliczce Beata Szydło w ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o Polsce".

Oprócz europosłanki z Prawa i Sprawiedliwości w spotkaniu wzięli udział senator Włodzimierz Bernacki, lokalni posłowie: Urszula Rusecka, Józefa Szczurek - Żelazko i Rafał Bochenek oraz członkowie Zarządu Powiatu Wielickiego: Aleksandra Ślusarek, Tomasz Broniowski i Stanisław Kyrc, wicestarosta Henryk Gawor, Rafał Ślęczka - sekretarz powiatu, radni powiatowi: Katarzyna Ciężarek, Jadwiga Skoczek i Janusz Chebda, wieliccy radni: Małgorzata Przetaczek, Michał Roehlich i Kazimierz Windak i Anna Font, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce i Roman Wcisło Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

"Ciekawa rozmowa o bieżących wyzwaniach w polskiej polityce i nie tylko..." -  skomentował po spotkaniu Rafał Bochenek, były rzecznik w rządzie beaty Szydło, który pochodzi ze Strumian w gminie Wieliczka. - "Dziękujemy za liczną obecność mieszkańców" - dodał.

Ciekawa rozmowa o bieżących wyzwaniach w polskiej polityce i nie tylko ... Wieliczka gościła dzisiaj p. premier Beata Szydło 🇵🇱 . Dziękujemy za liczną obecność mieszkańców 👏 #DobryRządNaTrudneCzasy

Opublikowany przez Rafał Bochenek Niedziela, 17 lipca 2022
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje