czwartek, 7 września 2023 10:10

Beczka soli dla Krakowa. Artur Kozioł: To zaproszenie do rozmowy o najważniejszych sprawach naszego kraju

Autor Marzena Gitler
Beczka soli dla Krakowa. Artur Kozioł: To zaproszenie do rozmowy o najważniejszych sprawach naszego kraju

Beczka soli dla Krakowa. Dziś przekazujemy w prezencie „solne złoto" - jeden z najcenniejszych kruszców tej ziemi. To dzięki soli zbudowano i przez wieki rozwijano nasze miasta, budując, tak Wieliczkę jak i Kraków - świadectwa wspaniałego polskiego dziedzictwa. To dzięki soli i dzięki ciężkiej pracy rąk naszych mieszkańców powstał świat nauki i kultury Krakowa i Wieliczki, miejsc sławnych daleko poza granicami kraju. W rocznicę wpisania kopalni - jednego z najbardziej niezwykłych świadectw ludzkiej kultury na świecie na listę UNESCO przekazuję mieszkańcom Krakowa symbol naszego bogactwa. Niech to będzie również zaproszenie do wspólnego wzmacniania wolności, demokracji i samodzielności samorządu - Artur Kozioł burmistrz Wieliczki Beczka szarej soli została wykonana przez Pana Tadeusza z Wieliczki. Rzeźbiarz poprosił, aby ją przeznaczyć na szczególny cel.

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Czwartek, 7 września 2023

– Dziś przekazujemy w prezencie „solne złoto" -  jeden z najcenniejszych kruszców tej ziemi. To dzięki soli zbudowano i przez wieki rozwijano nasze miasta, budując, tak Wieliczkę jak i Kraków - świadectwa wspaniałego polskiego dziedzictwa. To dzięki soli i dzięki ciężkiej pracy rąk naszych mieszkańców powstał świat nauki i kultury Krakowa i Wieliczki, miejsc sławnych daleko poza granicami kraju. W rocznicę wpisania kopalni - jednego z najbardziej niezwykłych świadectw ludzkiej kultury na świecie na listę UNESCO przekazuję mieszkańcom Krakowa symbol naszego bogactwa. Niech to będzie również zaproszenie do wspólnego wzmacniania wolności, demokracji i samodzielności samorządu – mówi Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

Beczka z szarej soli została wykonana przez Pana Tadeusza z Wieliczki. Rzeźbiarz poprosił, aby ją przeznaczyć na szczególny cel.

Artykuł sponsorowany

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka