sobota, 2 września 2023 08:01

"Będzie nam Go bardzo brakowało". Świat artystów traci wyjątkowego człowieka

Autor Patryk Trzaska
"Będzie nam Go bardzo brakowało". Świat artystów traci wyjątkowego człowieka

Smutne informacje docierają do nas ze świata muzyki. Zmarł Nie Zdzisław Zaczyk. Polski tenor operowy odszedł w wieku 97 lat. Od dłuższego czasu walczył z chorobą.  

O śmierci artysty poinformował za pośrednictwem Facebooka, Związek Artystów Scen Polskich. "Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że dziś w nocy w Skolimowie, odszedł wspaniały tenor - Zdzisław Zaczyk, uczeń Ady Sari. Debiutował 16 lutego 1954 r. na scenie Operetki Warszawskiej, gdzie zagrał w pierwszej premierze, inaugurującej działalność nowej placówki. W "Domku trzech dziewcząt" Franciszka Schuberta w reż. Zbigniewa Sawana śpiewał partię kompozytora. Był Hubertem w "Cnotliwej Zuzannie" Jeana Gilberta, Edwinem w "Księżniczce Czardasza" Emmericha Kalmana, Księciem Gigi, a także Alfredem w "Zemście nietoperza" Johana Straussa. Orfeuszem w "Orfeuszu w piekle" Jakuba Offenbacha. I można by tak wymieniać bez końca...Był bardzo pogodnym, ciepłym i życzliwym człowiekiem, będzie nam Go bardzo brakowało...Żonie- naszej Koleżance - Agnieszce Byrskiej składamy ogromne wyrazy współczucia" - napisano.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że dziś w nocy w Skolimowie, odszedł wspaniały tenor - Zdzisław Zaczyk, uczeń...

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Piątek, 1 września 2023

Tenor zmarł w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Od wielu lat walczył z chorobami i praktycznie nie wstawał z łóżka.

fot. pixabay

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka