poniedziałek, 25 września 2023 10:15

Bez skrupułów wykorzystywali nieobecność właścicieli w domu. Konsekwencje mogą być poważne

Autor Patryk Trzaska
Bez skrupułów wykorzystywali nieobecność właścicieli w domu. Konsekwencje mogą być poważne

Sądeccy policjanci, we współpracy z mundurowymi z tarnowskiej jednostki, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do mieszkań w Nowym Sączu i okradli je. Kielczanie już usłyszeli zarzuty.

W poniedziałek (18 września) około południa w jednym z bloków w Nowym Sączu zostały okradzione dwa mieszkania. Dwóch mężczyzn w czasie nieobecności domowników włamało się do środka i zabrało biżuterię oraz banknoty.

D współpracy sądeckich i tarnowskich policjantów, mężczyźni nie cieszyli się długo swoim łupem. Na osiedlowym parkingu czekali już na nich funkcjonariusze, którzy znaleźli przy nich m.in. kolczyki, łańcuszki i pierścionki, natomiast w samochodzie, którym przyjechali na włamanie, ujawnili łomy, śrubokręty, wkrętarkę i inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, a dwaj mieszkańcy Kielc w wieku 59 i 60 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do sądeckiej komendy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kielczanie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Dla starszego z mężczyzn wymiar kary może być jednak wyższy z uwagi na to, że działał w warunkach recydywy.

W sprawie trwają dalsze czynności, których celem jest ustalenie czy podejrzani są sprawcami innych podobnych przestępstw.

inf./fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka