czwartek, 5 listopada 2020 09:37

Bezpiecznie w pracy

Autor Artykuł sponsorowany
Bezpiecznie w pracy

Przestrzeganie zasad BHP w pracy to zapewnienie pracownikowi bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy. Formą ochrony pracownika przez pracodawcę jest między innymi specjalistyczna odzież robocza, wymagana na wielu stanowiskach pracy.

Jej najbardziej prozaiczną zaletą jest osłona ubrania pracownika przed zabrudzeniami w trakcie pracy. Odzież taka zapewnia ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale, co ważniejsze, także przed działaniem środków chemicznych. Chroni ciało przed urazami.

Baltic BHP jest jednym z tych sklepów z odzieżą roboczą, gdzie można znaleźć niezbędne wyposażenie dla pracowników różnych branż, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Odzież robocza i ochronna

W związku ze specyfiką wykonywanej pracy odzież może być bardziej lub mniej specjalistyczna.

Odzież robocza to zwykłe ubranie robocze przeznaczone na stanowiska, gdzie nie występują zagrożenia życia lub zdrowia. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed zabrudzeniami. Odzież ochronna natomiast ma osłaniać przed wszelakimi czynnikami zagrażającymi: uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami termicznymi. Do tej drugiej kategorii należy również odzież odblaskowa, ostrzegawcza i przeciwdeszczowa.

Sklep z odzieżą roboczą oferuje gotowe zestawy ubrania roboczego (spodnie zwykłe lub ogrodniczki i bluza), ale można je też dowolnie komponować samemu. Uzupełnieniem takiego stroju będzie kurtka lub polar roboczy, koszulka i kamizelka. Indywidualne zestawianie ubioru roboczego daje szerokie możliwości wyboru odpowiedniego rozmiaru, marki producenta i ceny. To także szczególnie dobra opcja dla kobiet, gdyż ubrania damskie są wyprofilowane odpowiednio do kobiecej sylwetki, dzięki czemu odzież jeszcze lepiej spełnia swoją funkcję.

Sklep taki pozwoli zaopatrzyć się także w ubrania budowlane, odzież spawalniczą oraz odblaskową. Odzież z elementami odblaskowymi jest dedykowana dla drogowców i budowlańców, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występuje słaba lub ograniczona widoczność. Spodnie trudnopalne będą niezbędne dla spawacza lub osoby pracującej z ogniem i wysoką temperaturą. Niektóre z modeli spodni pełnią funkcje odzieży antyelektrostatycznej, która ochrania przed działaniem łuku elektrycznego. Na chłodniejsze warunki pogodowe przewidziano odzież ocieplaną, co będzie miało ogromne znaczenie na chłodnych halach produkcyjnych lub pracach zewnętrznych.

W sklepie z artykułami BHP oprócz odzieży roboczej można znaleźć cały asortyment uzupełniający, wymagany na różnych stanowiskach pracy: kaski, gogle, okulary i obuwie.

Sklep BHP z dobrym, atestowanym asortymentem zapewnia jakość i niezawodność polecanych produktów, co w wielu sytuacjach jest gwarancją zdrowia lub życia pracownika.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje