poniedziałek, 9 października 2023 09:39

Bezpłatne badania dla mieszkańców i otwarcie poradni dla dzieci

Autor Marzena Gitler
Bezpłatne badania dla mieszkańców i otwarcie poradni dla dzieci

Już po raz trzeci z inicjatywy Artura Kozioła, Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań w ramach Dni Otwartych w SPZLO Wieliczka przy ul. Szpunara, a już we środę do nowych pomieszczeń przeniesie się poradnia dla dzieci.

Kolejny weekend z bezpłatnymi badaniami odbył się w dniach 6-7 października br. w wielickim ośrodku zdrowia, w nowo wybudowanym skrzydle placówki. W piątek przeprowadzone były badania USG piersi dla kobiet, a w sobotę zainteresowani mogli odbyć konsultacje lekarskie i skorzystać z dostępnego katalogu badań laboratoryjnych, wykonać m.in: morfologię z żelazem, wszystkie frakcje cholesterolu, badania TSH hormonu tarczycy, poziomu wapnia oraz magnezu, a także markery: PSA dla mężczyzn oraz nowotworu jajnika dla kobiet.

Wkrótce otwarcie poradni dla dzieci

Warto podkreślić, że dobiegają końca przenosiny Poradni dziecka chorego i dziecka zdrowego do nowego skrzydła miejskiego ośrodka zdrowia przy ulicy Szpunara w Wieliczce. Otwarcie poradni pediatrycznej planowane jest już na środę 11 października br. Poradnie dla dzieci ulokowane zostały na parterze budynku. Teraz mali pacjenci i ich rodzice oraz medycy będą mieć do dyspozycji cały parter nowego budynku, a więc przestrzeń liczącą blisko 400 mkw. Są tam m.in.: dwa gabinety lekarskie, izolatka z prawdziwego zdarzenia (m.in. z osobnym wejściem, „śluzą” dla lekarzy, odrębną toaletą), gabinet dziecka zdrowego z punktem szczepień i rejestracja.

- Dzięki nowemu budynkowi znacznie ułatwiony zostanie dostęp do usług medycznych na odpowiednim poziomie, tak niezwykle istotnych dla każdego mieszkańca  - podkreśla Artura Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. - Systematycznie zwiększająca się liczba mieszkańców naszej gminy, a także przyrost osób w starszym wieku bezwzględnie wymagały działania w tym właśnie zakresie. Dzięki nowemu budynkowi przychodnia będzie mogła przyjąć więcej pacjentów niż dotychczas, a także otworzyć nowe gabinety specjalistyczne. Do tego pacjenci przyjmowani będą w nowoczesnych warunkach, na miarę XXI wieku, które dzięki rozbudowie mogą wreszcie być zapewnione - dodaje gospodarz miasta.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka