poniedziałek, 5 lipca 2021 09:40

Biecki Jarmark Kultury gotowy w przyszłym roku? Prace można rozpoczynać

Autor Aleksandra Tokarz
Biecki Jarmark Kultury gotowy w przyszłym roku? Prace można rozpoczynać

32 pawilony oraz 15 stoisk otwartych. Obok budynek przeznaczony do realizacji wydarzeń kulturalnych w punktem centralnym na przeszklonej scenie. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to ponad 6 milionów złotych. Prace nad Bieckim Jarmarkiem Kultury można rozpoczynać.

1 lipca oficjalnie przekazano plac budowy. Wykonawca inwestycji - firma Krzysztof Pyzik - może więc rozpoczynać prace. Środki, jakie udało się pozyskać  na realizację inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynoszą ponad 3,7 mln zł. Całkowity koszt realizacji inwestycji to kwota ponad 6,1 mln zł.

Biecki Jarmark Kultury będzie się składał z 32 pawilonów oraz 15 stoisk otwartych. Obok znajdzie się budynek przeznaczony do realizacji wydarzeń kulturalnych, którego centralnym miejscem będzie duża, przeszklona scena o wymiarach 12m x 12m. Przy scenie znajdować się będą dwa pomieszczenia - garderoby oraz toalety.

W budynku znajdować się będą trzy pracownie: gastronomiczna oraz artystyczna i edukacyjna służące organizacji różnych warsztatów i spotkań. Teren wokół zostanie odpowiednio zagospodarowany i utwardzony kostką. Wykonane zostanie oświetlenie oraz parkingi.

Sądecczyzna. Tą drogą od dzisiaj nie przejedziesz. Wyznaczono objazdy
Wiadomości Nowy Sącz. Od dzisiaj nie przejedziemy jedną z dróg na Sądecczyźnie. Wszystko za sprawą zaplanowanego remontu odcinka jezdni. Utrudnienia potrwają kilka najbliższych dni.

Biecki Jarmark Kultury powstanie w dogodnym miejscu, przy budynku dworca kolejowego w Bieczu i węzła przesiadkowego wyposażonego w 42 miejsca parkingowe, punkt postojowy dla rowerów na 12 miejsc, wiaty przystankowe i zajezdnię autobusową.

Do Jarmarku prowadzą drogi: ul. 3 Maja i ul. Kolejowa, które w 2017 r. przeszły kompleksową modernizację. - Biecki Jarmark Kultury doskonale wpisze się w otoczenie, a przede wszystkim pobudzał będzie lokalną przedsiębiorczość i produkcję w zakresie artykułów spożywczych. Na inwestycji skorzystają lokalni wytwórcy, związani z rolnictwem i produkcją zdrowej żywności. Biecki Jarmark Kultury da także możliwość organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz prezentacji wielu wyrobów związanych z kulturą regionu. Będzie także stanowił doskonałe miejsce dla różnego rodzaju warsztatów kulinarnych, promocji produktów lokalnych i zdrowego żywienia - informuje biecki samorząd.

Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2022 r.

fot. UG Biecz

Gorlice - najnowsze informacje