czwartek, 27 lipca 2023 11:48

Bilet metropolitarny już od 1 sierpnia. Co to oznacza dla mieszkańców?

Autor Patryk Trzaska
Bilet metropolitarny już od 1 sierpnia. Co to oznacza dla mieszkańców?

Coraz bliżej biletu metropolitalnego w Krakowie. Już od sierpnia na jednym bilecie będzie można podróżować pociągiem, autobusem i tramwajem w stolicy Małopolski oraz w gminach, które podpisały porozumienie i dojeżdżają tam miejskie autobusy.

Już od sierpnia mieszkańcy województwa małopolskiego będą mogli podróżować na jednym bilecie autobusami, tramwajami i pociągami. Wszystko dzięki nowej ofercie taryfowej. Bilet Metropolitalny i Małopolski Bilet Zintegrowany ma pozwolić zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

159 złotych – tyle od sierpnia zapłacą mieszkańcy, którzy zdecydują się na zakup zintegrowanego biletu na pociągi, autobusy oraz tramwaje w obszarze miasta Krakowa (I strefa). 10 złotych droższy będzie bilet na I i II strefę, a 199 złotych będzie kosztował bilet metropolitalny obejmujący trzy strefy.

Dla porównania bilet miesięczny na przejazd komunikacja miejską w Krakowie (I strefa) na wszystkie linie to obecnie 148 zł, a na I i II strefę - 179 zł. Jeśli ktoś dojeżdża do Krakowa pociągiem, będzie mógł zaoszczędzić.  

Cena biletu miesięcznego dla mieszkańców Krakowa pozostanie na dotychczasowym poziomie – 80 zł. Uprawniać będzie do podróży tylko tramwajami i autobusami w I strefie.

Co ważne, w ramach oferty obowiązują ulgi ustawowe. Pasażerowie, którzy korzystają z transportu kolejowego i są zadowoleni z obecnej oferty przewozowej wciąż będą mogli z niej korzystać.

Miesięczne bilety zintegrowane będą obowiązywać we wszystkich pojazdach krakowskiej Komunikacji Miejskiej, w systemie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Województwo Małopolskie, a także komunikacji organizowanej przez gminy: Michałowice, Niepołomice, Skawina, Wieliczka, Wielka Wieś i Zielonki. Wszystkie „Bilety Możliwości” będzie można zakupić w systemie Małopolska Karta Aglomeracyjna (także w aplikacji iMKA), a okresowy Bilet Metropolitalny będzie także dostępny w kanałach sprzedaży Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka