czwartek, 23 stycznia 2020 10:31

Bili go kastetem i pięściami, bo miał fajny telefon

Autor Manuel Langer
Bili go kastetem i pięściami, bo miał fajny telefon

Dwaj  mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i  trafili za kratki, po tym jak 16 stycznia dokonali rozboju na młodszym  koledze. Sprawcy bili  go pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon. Grozi im do 12 lat więzienia.

17  stycznia  wieczorem, do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień  wcześniej jego dwaj ,,koledzy”,  z którymi spędzał popołudnie pobili go i zabrali mu telefon oraz  portfel. Do zdarzenia doszło za ekranami dźwiękochłonnymi przy  Zakopiance, w rejonie nazywanym potocznie ,,Mokotowem”.

Napastnicy  mieli najpierw grozić swojej ofierze a następnie przeszli do czynów.  Podczas gdy jeden z nich trzymał 17-latka, drugi uderzał go pięściami i  kastetem. Następnie  zabrali mu telefon i portfel z pieniędzmi. 17-latek poobijany, z  urazami głowy zgłosił się do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej  pomocy.

Już  kilka godzin po zgłoszeniu został zatrzymany pierwszy z oprawców. Drugi  napastnik też nie nacieszył się wolnością. Myśleniccy kryminalni  złożyli mu niezapowiedzianą  wizytę w sobotę (18 stycznia) tuż po 6 rano.

W  toku prowadzonych czynności okazało się, że starszy z zatrzymanych już  wcześniej  dopuścił się podobnego przestępstwa na tej samej ofierze. Na  początku stycznia napadł  go w Jasienicy (gmina Myślenice), pobił i ukradł plecak. 20 stycznia,  obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Info/foto: policja

Myślenice - najnowsze informacje