piątek, 24 czerwca 2022 10:48

Błyskawiczna akcja. Policjanci z Gdowa odnaleźli chorego 29-latka

Autor Marzena Gitler
Błyskawiczna akcja. Policjanci z Gdowa odnaleźli chorego 29-latka

Zaginięcie mieszkańca powiatu wielickiego zgłosiła jego rodzina. 29-letni mężczyzna pochodzenia wenezuelskiego wymagający stałej opieki, wyszedł z domu w nieznanym kierunku.

Zaginięcie mężczyzny zgłoszono na Policję w ubiegły piątek, (10 czerwca), po godz.17. Jak poinformowali funkcjonariuszy członkowie rodziny, 29-letni mężczyzna pochodzenia wenezuelskiego wymagający stałej opieki, wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Nikt z rodziny nie wiedział, gdzie mężczyzna mógł się udać. Dyżurny Policji natychmiast przekazał informację podległym patrolom. Na miejsce udał się również komendant Komisariatu Policji w Gdowie, który włączył się w poszukiwania.

Do pomocy funkcjonariuszom skierowano policjantów Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Policjanci mając rysopis zaginionego, patrolowali miejsca, w których mógł znaleźć się mężczyzna.

Zaginiony już po godzinie od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony przez jeden z patroli Komisariatu Policji w Gdowie, w rejonie DK 94 w miejscowości Targowisko, 12 kilometrów od jego domu.

29-latek z pomocą policjantów, cały i zdrowy trafił do domu, pod opiekę rodziny.

Miłym dla policjantów zakończeniem sprawy było podziękowanie, które przesłała na komendę siostra zgłaszającego. W liście skierowanym do komendanta komisariatu w Gdowie siostra mężczyzny serdecznie podziękowała policjantom za skuteczne działania w imieniu swoim oraz rodziny oraz za zaangażowanie w poszukiwania i szybkie odnalezienie brata.

fot. ilustracyjna KPP w Wieliczce

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje