środa, 12 kwietnia 2023 07:32

Bochnia: Wkrótce rozpocznie się remont aż trzech wiaduktów

Autor (red)
Bochnia: Wkrótce rozpocznie się remont aż trzech wiaduktów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzje o konieczności przeprowadzenia remontu trzech wiaduktów w Bochni. Rusza przetarg, który potrwa do 21 kwietnia.

Wszystkie wiadukty zostały wybudowane w 1984, a co za tym idzie, konieczne jest prowadzenie cyklicznych prac renowacyjnych i konserwacyjnych. Jeden z wiaduktów przeznaczonych do remontu znajduje się na drodze krajowej nr 94. Biegnie nad ul. Podedworze, ma długość 27 m i ponad 13 m szerokości. Dwa pozostałe wiadukty przebiegają nad DK94. Pierwszy, w ciągu ul. Wiśnickiej (DW965), ma 58 m długości i prawie 16 m szerokości. Drugi, w ciągu ul. Św. Urbana, ma 58 m długości i 10,5 m szerokości.

GDDKiA w ramach remontu skupi się na naprawie powierzchni betonowej na wiaduktach, w tym nad drogą krajową i uzupełni ubytki, które się w niej pojawiły na przestrzeni lat. Zostaną wymienione zardzewiałe balustrady, przestarzałe ekrany akustyczne i dotychczasowe dylatacje. Piesi również mogą czuć się zadbani, gdyż wyremontowane zostaną chodniki na terenie wiaduktów.

Remont potrwa maksymalnie 16 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy z wykonawcą, jednak może on zadeklarować szybsze zakończenie realizacji prac. Do czasu prowadzenia remontu nie wlicza się przerwy zimowej trwającej od 16 grudnia do 15 marca.

Inf. i fot. GDDKiABochnia

Bochnia - najnowsze informacje