wtorek, 9 lipca 2024 11:40

Bochnia. Były wicemarszałek województwa szefem Kancelarii Burmistrza

Autor Katarzyna Jamróz
Bochnia. Były wicemarszałek województwa szefem Kancelarii Burmistrza

Burmistrzyni Bochni Magdalena Łacna utworzyła nową jednostkę w strukturze urzędu miasta. Na czele Kancelarii Burmistrza stanął były marszałek województwa małopolskiego oraz znany z działalności samorządowej Tomasz Urynowicz.

Jak wyjaśniła burmistrzyni w rozmowie z Gazetą Krakowską, nowa jednostka powstała po to, by poprawić sprawność działania urzędu. Magdalena Łacna nie ukrywa, że po objęciu funkcji włodarza miasta zauważyła w magistracie problem z komunikacją między wydziałami. By usprawnić pracę ratusza zdecydowała się w tym celu powołać nową jednostkę Kancelarię Burmistrza. Na jej czele stanął Tomasz Urynowicz. Burmistrzyni zakomunikowała również, że w przyszłości planuje wyznaczyć rzecznika prasowego oraz przebudować wydział promocji.

Od lat związany z samorządem Małopolski

Pochodzący z Krakowa Tomasz Urynowicz swoją karierę polityczną rozpoczął w 2009 roku, dołączając do Platformy Obywatelskiej. Z jej listy został wybrany do rady miejskiej Krakowa w 2010 i ponownie w 2014 roku. W styczniu 2018 roku przeszedł do partii Porozumienie Jarosława Gowina. W tym samym roku zdobył mandat radnego sejmiku małopolskiego VI kadencji, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. W listopadzie 2018 roku został wybrany na stanowisko wicemarszałka województwa małopolskiego. W sierpniu 2021 roku ogłosił odejście z klubu radnych PiS, a we wrześniu tego samego roku został odwołany z funkcji wicemarszałka. W 2023 roku zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu i nawiązał współpracę z Agrounią. W wyborach samorządowych w 2024 roku kandydował na wójta gminy Kocmyrzów-Luborzyca, przegrywając w drugiej turze.

Fot. Głos24/Mateusz Łysik

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka