piątek, 22 listopada 2019 11:06

Bochnia. Przyjdź, oddaj niepotrzebne ubrania i uratuj zabytkowe nagrobki

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. Przyjdź, oddaj niepotrzebne ubrania i uratuj zabytkowe nagrobki

W ostatnią niedzielę listopada 24 listopada w godzinach 12:00 – 20:00 w sali lustrzanej w Miejskim Domu Kultury odbędzie się II Charytatywna Wyprzedaż Szafy. Będzie można oddać swoje niepotrzebne ubrania i nabyć nowe, przyniesione przez innych. Cały dochód z tej wymiennej wyprzedaży zostanie przeznaczony na odnowę zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Orackiej.

Akcję przygotowują i przeprowadzą harcerze z 4 Drużyny Wędrowniczej Olimp im. Jana Bytnara we współpracy z Miejskim Domem Kultury i Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Organizatorzy na facebookowej stronie wydarzenia w następujący sposób zachęcają do wzięcia udziału w ich inicjatywie:

Jak możesz pomóc?
-> Przynieś ubrania w dniu zbiórki lub w sobotę 23.11 w godz. 17:00 – 20:00 (Miejski Dom Kultury).
-> Przekaż ubrania harcerzom. Na miejscu poprosimy Cię o numer telefonu – jeśli Twój produkt nie zostanie sprzedany poprosimy o jego odbiór tego samego dnia po zakończeniu akcji.
-> Wybierz coś dla siebie spośród przekazanych rzeczy.
-> Pielęgnuj pamięć wspierając zbiórkę na ratowanie zabytkowych pomników na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Orackiej oraz na Cmentarzu św. Rozalii w Bochni.

Posiadasz ubrania, które tylko zajmują miejsce w Twojej szafie i z chęcią wymienisz je na nowe? Mamy dla Ciebie propozycję! Charytatywna Wyprzedaż Szafy to już drugie tego typu wydarzenie, którego celem jest promocja minimalizmu i nadawania przedmiotom drugiego życia przy okazji robiąc coś dobrego.

W listopadzie, chcemy skupić się na historii i pamięci. Z tego powodu postanowiliśmy wesprzeć Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni w zbiórce pieniędzy na renowację starych nagrobków o wartości historycznej i artystycznej.

Przyjdź na bocheńską wyprzedaż szafy, przynieś ubrania, wybierz coś nowego i pomóż pielęgnować pamięć! Jeśli nie posiadasz ubrań do sprzedania – po prostu bądź tego dnia z nami! Szczegółowy regulamin Bocheńskiej Wyprzedaży Szafy pojawi się w tygodniu akcji i zawiśnie na sali lustrzanej do wglądu dla każdego uczestnika.

Co więcej, w trakcie wydarzenia będzie obowiązywał korzystny cennik, który zostanie z wyprzedzeniem opublikowany na wydarzeniu! Oddane ubrania powinny być wyprane, czyste i bez śladów zniszczenia. Przyjmujemy także ubranka dziecięce oraz zabawki. Zaproś swoich znajomych do wzięcia udziału w akcji. Na miejscu czekać na Was będą przepiękne rzeczy!

Wydarzenie pod patronatem Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Fot. i inf.: Anna Kocot-Maciuszek, Dyrektor MDK w Bochni

Bochnia - najnowsze informacje