piątek, 22 września 2023 11:31

Borys Budka pobity w galerii. Napastnik miał krzyczeć "Ty Niemcu"

Autor Patryk Trzaska
Borys Budka pobity w galerii. Napastnik miał krzyczeć "Ty Niemcu"

Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka pobity w Galerii Katowickiej. Napastnik miał wytrącić politykowi telefon i krzyczeć do niego "Ty Niemcu". Poseł miał już złożyć doniesienie w sprawie pobicia na policji.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, przed godziną 12 w Galerii Katowickiej. O sprawie jako pierwsza poinformowała "Gazeta Wyborcza". Z informacji Onetu wynika, że mężczyzna, który napadł na Borysa Budkę, spotkał go chwilę wcześniej w jednym ze sklepów w Galerii Handlowej. Zaczął go obrażać. Krzyczał do niego m.in. "ty Niemcu". Budka miał zareagować spokojnie. Wyszedł ze sklepu i zjechał ruchomymi schodami w dół galerii. Tam miał czekać na niego mężczyzna, który uderzył posła dwukrotnie, a następnie zaczął szarpać i popychać.

Napastnik został szybko ujęty przez funkcjonariuszy. Na szczęście, poseł Koalicji Obywatelskiej nie odniósł poważnych obrażeń. Z informacji medialnych wynika, że polityk miał już złożyć doniesienie w  sprawie pobicia na policji.

Przypomnijmy, Borys Budka jest "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 31 w Katowicach. W tym samym okręgu do Sejmu startuje również premier Mateusz Morawiecki.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka