poniedziałek, 1 maja 2023 05:38

Brud i syf na krakowskim Kazimierzu. W śmietnikach grasuje ptactwo [VIDEO]

Autor Patryk Trzaska
Brud i syf na krakowskim Kazimierzu. W śmietnikach grasuje ptactwo [VIDEO]

"Na Kazimierzu rządzą ptaki" – napisała jedna z użytkowniczek Instagrama pod załączonym przez siebie filmem. Na nagraniu widać, jak zwierzęta buszują w śmietnikach przy krakowskim "okrąglaku". Dlaczego w okolicy panuje taki brud oraz kto jest za to odpowiedzialny?

"Okrąglak" jest nierozłącznym elementem krakowskiego Kazimierza. Miejsce codziennie przyciąga setki ludzi, którzy chcą spróbować najlepszych w stolicy Małopolski (w opinii wielu) zapiekanek czy kebabów. Wieczorami regularnie odbywają się tam koncerty lokalnych artystów. Miejsce posiada niepowtarzalny klimat i jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie dla odwiedzających Kraków.

Niestety, nie każdy umie się zachować w takich miejscach. Niektórzy traktują "okrąglak" jak swój prywatny folwark. Śmieci lądują na ulicach, schodach czy nawet są wrzucane do doniczek roślin. Problemu nie rozwiązuje nawet postawienie tam pojemników na odpady. Sytuację nagłośniła użytkowniczka Instagrama o pseudonimie iweta52. Na załączonym przez nią filmie widać, jak w śmieciach buszują ptaki. Wchodzą do śmietnika, wyrzucają śmieci na zewnątrz oraz korzystają z pozostawionych przez niechlujnych mieszkańców i turystów odpadków.  

Śmieci na krakowskim Kazimierzu - iweta52

"Na Kazimierzu rządzą ptaki" – podpisała film internautka. Okazuje się, że to nie pierwszy tego typu przypadek w ostatnim czasie. "Codziennie rano okrąglak jest cały w śmieciach. Ludzie się tym nie przejmują, a resztki trafiają do zwierząt, które potem mają problemy zdrowotne. Wstyd, że dochodzi do tego w takim mieście jak Kraków" – napisała na jednej z grup na Facebooku pani Justyna. "Mam nadzieję, że ktoś wreszcie coś z tym zrobi, szkoda zwierząt" – dodała pani Bożena.

fot. Kraków.pl/iweta52

Kraków

Kraków - najnowsze informacje