piątek, 17 czerwca 2022 09:55

Brutalne zabójstwo w Stroniu. Zatrzymano 72-latka

Autor Marzena Gitler
Brutalne zabójstwo w Stroniu. Zatrzymano 72-latka

Policjanci z Wadowic wytypowali i zatrzymali podejrzanego o zabójstwo, do którego kilka dni temu doszło w Stroniu (gm. Stryszów, pow. wadowicki). Zwłoki 62-latka znalazł członek rodziny.

Do brutalnego zabójstwa doszło zeszłym tygodniu w liczącym ok. 1200 mieszkańców Stroniu. Jeden z członków rodziny w domu jednorodzinnym znalazł zmasakrowane ciało mieszkającego tam 62-latka. Zmarły miał liczne rany kłute w okolicy klatki piersiowej oraz brzucha. Wszystko wskazywało, że został zamordowany.

Wezwana na miejsce Policja zabezpieczyła ślady pod nadzorem prokuratora. Ruszyło też śledztwo. Kryminalni z KPP Wadowice ustalali świadków i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 62-latka, a także sprawcy tej zbrodni. W ciągu czterech dni policjanci przesłuchali kilkadziesiąt osób, wykonali kilkanaście przeszukań domów, a także zatrzymali kilka osób, które mogłyby mieć związek z tym zdarzeniem. Kluczowym elementem okazało się porównanie i zabezpieczenie materiału DNA, które pozwoliło postawić zarzut zabójstwa 72-letniemu mieszkańcowi gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Podejrzany został zatrzymany w poniedziałek (13 czerwca br.) około godz. 14.00. Dzień później mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Wadowickich usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność obszerne wyjaśnienia.  Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

fot. i wideo KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje