sobota, 22 kwietnia 2023 10:22

Brutalny napad na kontrolera w krakowskim autobusie. Sprawca uciekł przez okno

Autor Katarzyna Jamróz
Brutalny napad na kontrolera w krakowskim autobusie. Sprawca uciekł przez okno

Do ataku na kontrolera doszło podczas sprawdzania biletów w autobusie nr 129 w okolicach Dworca Głównego w Krakowie. Mężczyzna, w wyniku przepychanek z agresywnym pasażerem, trafił do szpitala.

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek (20 kwietnia) po godzinie 13:00 w Krakowie. Podczas kontroli, w autobusie linii 129, okazało się, że jeden z pasażerów nie posiada biletu. Mimo wielokrotnych próśb okazania dokumentu tożsamości, kontrolowany pasażer nie chciał tego zrobić. Jak informuje Gazeta Krakowska, agresywny mężczyzna prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających. Próbował uciekać, doszło do przepychanki. Mimo zablokowanych wszystkich drzwi w autobusie, awanturującemu się mężczyźnie udało się uciec przez otwarte w pojeździe okno.

Wezwana na miejsce zdarzenia policja zabezpieczyła telefon oraz bluzę pozostawioną przez pasażera. Do autobusu wezwany został również Zespół Ratownictwa Medycznego. Kontroler, w wyniku przepychanek z agresywnym mężczyzną, doznał urazu głowy oraz stłuczenia barku i ramienia. Został przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Fot. Krakow.pl/Ilustracyjne

Kraków

Kraków - najnowsze informacje