czwartek, 21 stycznia 2021 15:36

Brutalny napad w Wieliczce. Mężczyzna groził nożem

Autor Marzena Gitler
Brutalny napad w Wieliczce. Mężczyzna groził nożem

29-latek zrabował 1700 złotych z kasy punktu, a pracownicy groził nożem. Został ustalony i zatrzymany. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi mu do 12 lat więzienia.

W czwartek, 14 stycznia br. o godz. 11. do lokalu usługowego  w Wieliczce wszedł mężczyzna, który zaczął krzyczeć, rzucać krzesłami, a następnie wyciągnął nóż i zażądał od pracownicy punktu wydania pieniędzy. Kobiecie udało się wybiec z lokalu, natomiast mężczyzna w tym czasie miał splądrować punkt usługowy, zabrać pieniądze w kwocie około 1700 zł i uciec.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano wielickich kryminalnych, którzy zabezpieczyli nóż, którym miał posłużyć się sprawca oraz wszelkie ślady. Kryminalni, bardzo szybko wpadli na trop podejrzanego o dokonanie tego rozboju, ustalili jego tożsamość i miejsce, w którym przebywał.

15 stycznia zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Wieliczki.
29-latkowi postawiono zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu (art. 280 par 2 kk). Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany również do innych spraw  kryminalnych w związku z czym został umieszczony w areszcie śledczym.

inf. KPP Wieliczka, fot. ilustracyjna

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje