wtorek, 30 listopada 2021 14:20

Brzescy policjanci chcą pomóc 17-letniemu Kamilowi. Możesz się do nich przyłączyć

Autor Mirosław Haładyj
Brzescy policjanci chcą pomóc 17-letniemu Kamilowi. Możesz się do nich przyłączyć

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przyłączają się do akcji, aby pomóc 17-latkowi wygrać walkę z bezwzględną chorobą – trwa rejestracja dawców szpiku, by wesprzeć leczenie chłopaka.

17-letni Kamil jest mieszkańcem Brzeska. Stoi na progu dorosłego życia. To chłopak, który jest pełen marzeń, pasji i planów. Niestety, białaczka – pokrzyżowała wszystkie jego plany. Jedynym teraz możliwym leczeniem dla Kamila jest przeszczep szpiku kostnego. Do końca roku trwa intensywne leczenie, szukanie dawcy szpiku i przygotowywanie organizmu do tego zabiegu.

Brzescy policjanci przyłączają się do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą "Kamil, Zielonka jest z Tobą", która zostanie zorganizowana przez Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

Akcja odbędzie się 5 grudnia, w godzinach od 9:00 do 15:00, na terenie ZSTiB przy ulicy Piastowskiej 2 w Brzesku i będzie ona połączona z charytatywnym kiermaszem mikołajkowym jako pomoc choremu na ostrą białaczkę Kamilowi, uczniowi Brzeskiej "Zielonki".

– Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji dzielenia się dobrem. Należy wiedzieć, że samo zgłoszenie jest proste, trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz i pobrać wymazy z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrowanie jak największej liczby osób w bazie potencjalnych dawców zwiększa szanse na odnalezienie tzw. genetycznego bliźniaka dla osoby chorej na nowotwór krwi

– apelują policjanci.

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje