środa, 17 marca 2021 15:10

Brzeska biblioteka przyłącza się do europejskiej akcji, która będzie trwała tydzień

Autor Mirosław Haładyj
Brzeska biblioteka przyłącza się do europejskiej akcji, która będzie trwała tydzień

Brzeska biblioteka po raz kolejny włącza się w ogólnoeuropejską akcję „Tydzień z Internetem” („ALL DIGITAL Week”). Jest to coroczna kampania na rzecz integracji i edukacji cyfrowej, promująca potencjał Internetu jako narzędzia pracy, rozrywki, edukacji czy uczestnictwa w życiu społecznym.

Wydarzenia w ramach akcji prowadzone są w bibliotekach, domach kultury, szkołach i innych miejscach w całej Europie, a ich uczestnicy w czasie spotkań, seminariów czy warsztatów odkrywają siłę Internetu, zdobywają lub doskonalą swoje kompetencje cyfrowe i umiejętności korzystania z mediów, poznają cyfrowe dziedzictwo kulturowe, uczą się, jak korzystać z technologii w codziennym życiu.

Motywem przewodnim kampanii w 2021 roku jest hasło „My Digital Life”. PiMBP w Brzesku w tym roku zaprasza do uczestnictwa w akcji w formie online. W terminie od 22 do 28 marca, czyli przez cały czas trwania „Tygodnia z Internetem”, na fanpage?u biblioteki na Facebooku oraz na stronie internetowej publikowane będą materiały edukacyjne dotyczące sprawnego i bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, a także promujące umiejętności krytycznego myślenia, oceny rzetelności informacji, świadomego korzystania z Internetu, wykorzystywania zasobów online do rozrywki, nauki, pracy itp.

Fot. i inf.: PiMBP
Fot.: Photo by Christin Hume on Unsplash

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje