środa, 31 lipca 2019 23:14

Brzesko. Biesiadowano "Na okocką nutę"

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. Biesiadowano "Na okocką nutę"

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Radą Sołecką Wsi Okocim zorganizowało kolejną odsłonę plenerowych imprez wakacyjnych dedykowanych mieszkańcom regionu. Tegoroczna edycja połączyła w jeden wspólny blok dwa wydarzenia – prezentację grup śpiewaczych „Na okocką nutę” oraz okocimską biesiadę. Wspólnym mianownikiem obydwu była dobra zabawa, śpiew oraz szereg atrakcji dla dzieci. Nie można zapomnieć o smakołykach serwowanych przez KGW w Okocimiu.

W pierwszej części imprezy bohaterami były dzieci, które pod wodzą wodzirejów z Grupy Imprateam dały upust swojej energii. Niezwykłą atrakcją była wizyta JRG z PSP w Brzesku, która zorganizowała pokaz sprzętu oraz umożliwiła najmłodszym wizytę w wozie strażackim.

Chwilę potem na scenę wkroczyły grupy i zespoły śpiewacze – Bodzanowianki, Piganeczki i Okocanki. Te ostatnie wystąpiły w nowych strojach zakupionych w ramach grantu realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej w konkursie zorganizowanym przez LGD Kwartet na Przedgórzu.

Występ Kapeli Ciupaga pokazała, że folk jest zawsze modny i żywy, grupa na pewno nie zawiodła swoich fanów. A kiedy zapadł piękny i ciepły wieczór Grupa Imprateam zaserwowała wszystkim zebranym wspaniałą potańcówkę.

Swoją obecnością imprezę zaszczycili burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, wicestarosta Maciej Podobiński, dyrektor MOK Małgorzata Cuber oraz proboszcz ks. dr Wiesław Pieja. Wśród licznych uczestników dało się także zauważyć byłych dyrektorów browaru Okocim – Mieczysława Mietłę oraz Piotra Polańskiego.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: UG Brzesko (Franciszek Brzyk)

Brzesko - najnowsze informacje