wtorek, 15 października 2019 14:14

Brzesko. Komandos GROM-u spotkał się ze swoimi czytelnikami

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. Komandos GROM-u spotkał się ze swoimi czytelnikami

W czwartek, 10 października w Sali Audytoryjnej RCKB w Brzesku licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w spotkaniu autorskim z NAVALEM, byłym operatorem zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM.

W rozmowie z moderatorem spotkania Krzysztofem Boguszem i Dyrektor PiMBP w Brzesku Kariną Legutek, NAVAL przybliżył historię jednej z najbardziej prestiżowych jednostek specjalnych oraz opowiedział o własnych doświadczeniach i ścieżce kariery.

Zgromadzeni w brzeskiej Bibliotece słuchacze mogli dowiedzieć się jakie są zadania GROM-u, jak wygląda selekcja do jednostki, czy też jakie panują w niej relacje. Była to także okazja do dowiedzenia się czegoś więcej o misjach bojowych, w których NAVAL uczestniczył. Pisarz opowiedział także o trudnościach z jakimi muszą zmagać się żołnierze podczas służby oraz wyposażeniu operacyjnym, jakim dysponuje jednostka.

W dalszej części spotkania NAVAL odpowiadał na liczne pytania publiczności. Dotyczyły one m. in.: jego doświadczeń z czasów służby w GROM-ie, początków i przebiegu kariery, oceny różnorodnych zjawisk z dziedziny wojskowości, czy historii opisanych w jego książkach. Gość brzeskiej biblioteki zdradził też skąd wziął się jego pseudonim. Na zakończenie każdy z uczestników mógł poprosić NAVALA o autograf czy wspólne zdjęcie.

Wydarzenie zorganizowane przez Brzeskich Partyzantów oraz Fundację 5P przy udziale PiMBP w Brzesku spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, zwłaszcza ludzi młodych. Przed spotkaniem była także możliwość zakupu książek NAVALA. Jest on autorem takich publikacji jak: "Przetrwać Belize", "Ostatnich gryzą psy. Jak zostałem szturmowcem GROM-u?", "Zatoka. GROM na wodach Zatoki Perskiej", "Camp Pozzi. GROM w Iraku" oraz "Ekstremalnie. Poradnik treningowy". Część z nich znajduje się także w zbiorach brzeskiej Biblioteki, gdzie można je wypożyczyć.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: PiMBP w Brzesku

Brzesko - najnowsze informacje