niedziela, 29 marca 2020 17:57

Brzesko: OIOM i Blok Operacyjny przestają działać. Kolejne zarażenia wśród pacjentów i personelu szpitala

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: OIOM i Blok Operacyjny przestają działać. Kolejne zarażenia wśród pacjentów i personelu szpitala

W niedzielę 29 marca Dyrekcja SP ZOZ w Brzesku poinformowała o zawieszeniu działalności na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku Operacyjnym. Powodem są nowe zarażania koronawirusem wykryte wśród pacjentów i personelu placówki.

Na stronie internetowej brzeskiego szpitala ukazał się komunikat w związku z kolejnymi zachorowaniami na SARS-COV-2. Zawieszono pracę na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego. Od piątku 27 marca nie działa Oddział Chirurgii Ogólnej. Nie będą wykonywane zaplanowane zabiegi.

Nowe przypadki zarażenia koronawirusem sprawiły, że personel szpitala decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego objęty został kwarantanną na czas od 7 do 14 dni. Pacjenci zgłaszający się na SOR będą kierowani do innych placówek.

Poniżej przedstawiamy pełną treść komunikatu.

Komunikat Dyrektora w związku z zakażeniami wirusem SARS-COV-2 wśród pacjentów i personelu szpitala
Informuję , że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego, w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym , w dniu dzisiejszym tj 29.03.2020r. zawieszona zostaje działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego. W dniu 27.03.2020 zawieszona została działalność Oddziału Chirurgii Ogólnej. Personel pracujący w tych jednostkach decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego objęty został kwarantanną .
Zawieszenie działalności związane jest z zaprzestaniem przyjęć do Oddziału Intensywnej Terapii , Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz z przyjęciami do szpitala innych pacjentów, jeżeli przewidywane jest u nich wykonywanie zabiegów operacyjnych.
Przywrócenie działalności w/w jednostek w chwili obecnej przewidywane jest za 7 do 14 dni. Pacjenci zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego , wymagający zabiegu operacyjnego lub hospitalizacji w/w oddziałach będą kierowani do pobliskich szpitali.Brzesko 29.03.2020 r.
Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: SP ZOZ w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje