poniedziałek, 16 listopada 2020 07:05

Brzesko: Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego zarażony koronawirusem

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego zarażony koronawirusem

O zakażeniu proboszcza księża poinformowali za pomocą strony internetowej parafii 13 listopada

O zainfekowaniu ks. Prałat Józef Mularz dowiedział po wykonaniu w czwartek 12 listopada testu na obecność koronawirusa. Jak zapewniono w parafialnym komunikacie, ks. proboszcz czuje się dobrze i "ma zapewnioną opiekę".

W związku z wykryciem zakażenia u ks, Mularza w izolacji przebywają ks. Michał Peciak i ks. Stanisław Chełmecki, którzy mieli z chorym bliższy kontakt. Ponadto dezynfekcji został poddany kościół, a sanepid stwierdził, że "nie ma niebezpieczeństwa zarażenia ani potrzeby zamykania świątyni". Msze święte będą sprawowane bez zmian, z zachowaniem wymogów obostrzeń sanitarnych.

Poniżej pełna treść komunikatu.

W związku z tym, że ks. Prałat Józef Mularz we czwartek 12.11.2020 miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa informujemy, że wynik okazał się pozytywny. Ksiądz Prałat czuje się dobrze i ma zapewniona opiekę.
Wszyscy, którzy w ostatnich dniach mieli z nim bliższy kontakt, a wśród nich ks. Michał i ks. Stanisław,  pozostają w izolacji.
Kościół został zdezynfekowany i SANEPID stwierdził, że nie ma niebezpieczeństwa zarażenia ani potrzeby zamykania świątyni.
Do dyspozycji wiernych pozostaje ks. Marcin, który w ostatnich dniach nie miał bliższego kontaktu z ks. Prałatem i ks. Proboszcz, który przebywał w tych dniach na rekolekcjach kapłańskich i również nie miał takiego kontaktu.
Msze święte w naszym kościele są celebrowane bez zmian, jednak część intencji jest odprawiana przez księży na plebanii. Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o modlitwę za całą wspólnotę parafialną.
Wasi Duszpasterze
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku
Fot.: By Ludwik Rey - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje