środa, 27 listopada 2019 12:18

Brzesko. Rozegrano XIX Turniej Kręglarski Kupców

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. Rozegrano XIX Turniej Kręglarski Kupców

Stało się już tradycją, że w listopadzie  w Brzesku rozgrywane są zawody organizowane przez Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Brzesku. W tym roku była to już 19. edycja, mająca przede wszystkim charakter integracyjny, w której  uczestniczyły całe rodziny z dziećmi, a  w spotkaniu wzięło udział prawie 100 osób.

W otwarciu zawodów uczestniczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku Kamil Trąba, który wraz z małżonką oddał gościnnie regulaminowe rzuty.

Z pośród wszystkich startujących ekip, przez cale zawody w czołówce plasowali się zawodnicy z Limanowej, Brzeska i Krakowa. Rywalizacja w tym roku była zacięta, a zwycięsko z niej wyszła drużyna z Limanowej, wyprzedzając nieznacznie ekipy z Krakowa i gospodarzy z Brzeska.  Poza podium uplasowały się Proszowice, a za nimi Myślenice.

Indywidualnie wśród mężczyzn triumfował Czesław Sobczak, przed Pawłem Sobczakiem i Tomaszem Śmierciakiem, wszyscy z Limanowej. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Pacewicz-Pyrek z Brzeska, pozostałe miejsca zajęły Marzena Stach i Krystyna Smierciak (obie z Limanowej). Wśród dzieci zwyciężył Julek Jopek z Krakowa, przed Natalią Śmierciak z Limanowej i Emilią Maletą z Proszowic. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był niespełna 4-letni Jakub Nowak z Brzeska, wnuk prezesa Oddziału Bogdana Baranka, który przypomniał, że jego córka, matka Jakuba, po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju w wieku 6 lat.

Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Tomasz Latocha oraz prezesi Kongregacji Kupieckich z Krakowa Wiesław Jopek i z Brzeska Bogdan Baranek. Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Brzeska, który ufundował puchary dla zwycięzców.

W imieniu organizatorów prezes KKK o/Brzesko podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów oraz sponsorom, a byli wśród nich: Urząd Miejski w Brzesku, Kwiaciarnia BAZZAR Katarzyny Pacewicz-Pyrek, Mini Market POD DĘBEM  Bogdan Baranek, Selgros Hala Kraków  Andrzej Kras.

Fot. i inf.: PIG Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje