piątek, 30 października 2020 13:33

Brzeszcze. Oddano do użytku nową ścieżkę pieszo-rowerową

Autor Wiktoria Mitura
Brzeszcze. Oddano do użytku nową ścieżkę pieszo-rowerową

Oddano do użytku ścieżkę pieszo-rowerową na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Piastowskiej. Na całym ponad kilometrowym odcinku wybudowano oświetlenie, który poprawi bezpieczeństwo nie tylko rowerzystów i pieszych, ale także kierowców drogi wojewódzkiej.

Zadanie zrealizowano w ramach przedsięwzięcia "Budowa ścieżki rowerowej związanej z miejscami pamięci KL Auschwitz-Birkenau", współfinansowanego ze środków Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego etap V na lata 2016-2020.

Oddana do użytkowania ścieżka rowerowa z dopuszczeniem ruchu pieszych ma długość ponad 1 kilometra. W ramach zadania wykonano kanalizację deszczową, zabezpieczono sieci podziemne, wykonano nowe i wyremontowano istniejące zjazdy. Obok sklepu Intermarche powstało bezpieczne, doświetlone przejście dla pieszych.

W Parku Miejskim przy ul. Obozowej powstało Miejsce Obsługi Rowerzystów, wyposażone w ławeczki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną z mapą i oznaczeniem tras rowerowych przebiegających przez teren Gminy.

Koszt robót budowlanych wyniósł prawie 3 miliony złotych, z czego kwota 1,693 miliona złotych to dotacja budżetu państwa pozyskana w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego etap V na lata 2016-2020.

Info, foto: UG Brzeszcze

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje