poniedziałek, 16 maja 2022 13:02

Wieliczka. Budowa mostu w Małej Wsi coraz bliżej końca

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Budowa mostu w Małej Wsi coraz bliżej końca

Dobiega końca przebudowa mostu nad Zabawką. Inwestycja, która trwała od lipca ubiegłego roku, wkrótce zostanie oddana do użytku.

Budowa, która rozpoczęła się w drugiej połowie lipca 2021 roku, jest znacznie opóźniona w stosunku do pierwotnych planów. Miała zakończyć się na przełomie 2021 i 2022 roku, potem przedłużono ją do końca maja. Ostatecznie nową drogą kierowcy mają przejechać już w czerwcu.

Trudno w to uwierzyć, ale chodzi o przebudowę zaledwie 200 metrów drogi, jednak trudności wykonawcom sprawiła przebudowa mostu na potoku Zabawka. Najpierw były kłopoty z dostawą specjalnej blachy, która tworzy konstrukcję nietypowego mostu. Potem okazało się, że ponownie trzeba wbić w ziemię pale, które stanowią fundamenty.

Budowa mostu na Zabawce w Małej Wsi - stan z marca 2022 roku - fot. Powiat Wielicki

Inwestycja, warta prawie 4 mln zł, zakładała też wykonanie nowej warstwy konstrukcji jezdnych, odwodnienia, nowego chodnika i poboczy oraz przebudowę sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej. Na jej realizację Powiat Wielicki pozyskał ponad 1,8 mln złotych dotacji w ramach dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej.

Prace trwały od lipca ubiegłego roku. Z tego powodu od jesieni ubiegłego roku zamknięta była droga do Małej Wsi, a dla kierowców wyznaczono objazdy. Dotyczyło to również komunikacji miejskiej. Teraz wszystko wróci do normy. Jak zapowiada Powiat Wielicki, prace zakończą się w czerwcu tego roku.

fot. Powiat Wielicki

Przebudowa drogi w Małej Wsi - stan z połowy maja 2022 roku - fot. Powiat Wielicki
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje