sobota, 25 lutego 2023 11:38

Budynek spłonął doszczętnie. 49-latek w rękach Policji

Autor Marzena Gitler
Budynek spłonął doszczętnie. 49-latek w rękach Policji

Policjanci z Brzeska zatrzymali 49-latka. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie stolarni w Będzieszynie. Zakład wraz z wyposażeniem spłonął doszczętnie w czwartek wieczorem.

Do groźnego pożaru doszło w czwartek, 23 lutego wieczorem. Dym zauważono o godz. 21.15 w Będzieszynie w gminie Czchów (pow. brzeski). Palił się drewniany budynek, w którym funkcjonowała stolarnia. Z ogniem walczyło 30 strażaków z kilku jednostek. Na miejsce przybyły dwa samochody JRG Brzesk oraz strażacy ochotnicy z Tymowej, Czchowa, Jurkowa i Biskupic Melsztyńskich. Niestety, budynek spłonął doszczętnie podobnie jak między innymi sprzęt służący do obróbki drewna. Udał się natomiast ocalić położony tuż obok budynek gospodarczy oraz skład drewna. Zdjęcia z trudnej akcji opublikowała OSP Tymowa.

📣📣🚨🚨ALARM OSP KSRG TYMOWA 🚨🚨📣📣 23.02.2023 Godz. 21:13 ▶️Nasza jednostka🚒 została zadysponowana...

Opublikowany przez OSP KSRG Tymowa Czwartek, 23 lutego 2023

Jak poinformowała jednostka, akcja gaśnicza skończyła się pół godziny po północy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali śledczy ustalając szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. Grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny miejsca i zabezpieczyła ślady. Śledczy podejrzewali, że pożar był wynikiem podpalenia. Na podstawie zebranych informacji policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymali osobę podejrzaną o spowodowanie pożaru. To 49-letni mężczyzna, który trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Śledczy kompletują teraz  materiał dowodowy, badają motywy działania mężczyzny i w uzgodnieniu z Prokuraturą będą podejmowali dalsze czynności w tej sprawie.

fot. Fb. OSP Tymowa i Pixabay.com

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka