czwartek, 11 kwietnia 2019 13:15

Bulowice. Chciał zaoszczędzić 50 zł, grozi mu do 10 lat więzienia

Autor Joanna Frydrych
Bulowice. Chciał zaoszczędzić 50 zł, grozi mu do 10 lat więzienia

Policjanci z oświęcimskiej drogówki, zatrzymali do kontroli 58-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca ten chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie zaproponował policjantom łapówkę – tak więc odpowie również za przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie (7 kwietnia) w Bulowicach (gm. Kęty), gdzie policjanci z oświęcimskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 11.00 na drodze krajowej nr 52 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Daewoo Matiz, którego kierowca, jak wskazał laserowy miernik prędkości, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. W związku z powyższym policjanci poinformowali 58–letniego mieszkańca powiatu bielskiego o popełnionym wykroczeniu i nałożeniu dwustuzłotowego mandatu karnego. Kierowca oświadczył wówczas, że przecież „mogą się jakoś dogadać”. Policjant pouczył mężczyznę, że tego rodzaju propozycje stanowić mogą przestępstwo i kontynuował czynności. Mężczyzna jednak ponowił propozycję wkładając policjantowi do notatnika służbowego pieniądze w kwocie 150 zł. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy. Policjanci powiadomili prokuraturę a kierowca usłyszał zarzuty.
Zarówno wręczenie jak i próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności - nawet do 10 lat.

Info: KWP Kraków

Oświęcim - najnowsze informacje