środa, 22 listopada 2023 11:32

Burmistrz Artur Kozioł spotkał się z pracownikami socjalnymi

Autor Marzena Gitler
Burmistrz Artur Kozioł spotkał się z pracownikami socjalnymi

Pomagają ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Odwiedzają, pomagają wypełnić wniosek o wsparcie finansowe, zapewniają codzienne wsparcie. 21 listopada spotkali się w w sali wielickiego Magistratu z okazji Dnia Życzliwości oraz Dnia Pracowników Pomocy Społecznej. Podziękowanie za trudną pracę złożył im burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

21 listopada to dzień podwójnych obchodów, Dnia Życzliwości oraz Dnia Pracowników Pomocy Społecznej. Zarówno ten pierwszy, jak i ten drugi przywołują idee wzajemnej pomocy i rozwiązywania problemów z szacunkiem dla drugiego człowieka.

Dzień Pracowników Pomocy Społecznej honoruje w sposób szczególny pracowników służb społecznych, w tym przede wszystkim pracowników socjalnych, wykonujących bardzo ważną pracę w często niesprzyjających warunkach. Z tej okazji w sali wielickiego Magistratu odbyło się spotkanie pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce z przedstawicielami lokalnego samorządu. Przybyłych gości przywitała dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce Dominika Chylińska. Podziękowania za codzienny trud złożył pracownikom MGOPS burmistrz Artur Kozioł.

- Wczoraj spędziłem czas w towarzystwie tych najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców Wieliczki, zaś dziś wspólnie z wami świętuję dzień poświęcony ludziom, którzy potrzebującym pomagają. Wykonujecie Państwo niezwykle trudną pracę, wymagającą zaangażowania w sprawy drugiego człowieka, często bardzo trudne. Za to zaangażowanie, za serce, dziękuję wam szczególnie. Praca, której celem jest pomoc ludziom należy do najważniejszych i za to wam dziękuję. Każdy w jakimś momencie życia może znaleźć się w sytuacji, kiedy potrzebował będzie pomocy drugiego - podkreślił burmistrz Wieliczki.

Podczas spotkania nie tylko uhonorowano ludzi, których zadaniem jest nieść pomoc potrzebującym, ale też podsumowano Wielicką Kampanię Pomarańczowej Wstążki, którą w tym miesiącu realizował MGOPS.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka