czwartek, 25 marca 2021 12:44

"Liczba zachorowań na naszym terenie rośnie w zatrważającym tempie" Burmistrz Wieliczki apeluje o zwiększenie ilości szczepionek

Autor Marzena Gitler
"Liczba zachorowań na naszym terenie rośnie w zatrważającym tempie" Burmistrz Wieliczki apeluje o zwiększenie ilości szczepionek

"Zwracam się z ogromną prośbą o zwiększenie ilości szczepionek z przeznaczeniem dla 6 punktów szczepień z terenu Gminy Wieliczka, a tym samym z przeznaczeniem dla naszych mieszkańców - apeluje Artur Kozioł.

Liczba zakażeń w powiecie wielickim rośnie. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł apeluje do wojewody małopolskiego o zwiększenie liczby dostarczanych szczepionek.

Nowe przypadki koronawirusa w powiecie wielickim w ostatnich 6 miesiącach:

Burmistrz przypomina, że na terenie powiatu jest coraz więcej zakażeń koronawirusem, a jednocześnie jest tu prawie najmniej szczepień w województwie małopolskim.

Podczas gdy w Krakowie przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepiono już blisko 198 tys. osób, w powiecie wielickim to zaledwie niespełna 6,5 tys. (mniej jest tylko w powiatach dąbrowskim 6404 - i proszowickim - 4068)

"Liczba zachorowań na naszym terenie rośnie w zatrważającym tempie a równolegle liczba osób zaszczepionych jest jedną z najniższych w województwie małopolskim - podkreśla burmistrz Wieliczki. - Pomimo niskiego wskaźnika szczepień, wciąż mają miejsce opóźnienia i przerwy w dostawach szczepionki, co realnie wpływa na liczbę osób zaszczepionych."

Burmistrz zwrócił się do wojewody o zwiększenie liczby dawek dostarczanych do sześciu punktów szczepień w Wieliczce. "Pozostając w odpowiedzialności i trosce o mieszkańców proszę o rozważnie zwiększenia przydziału ilości szczepionek przypadających na wielickie punkty, co stałoby się odpowiedzią na realną potrzebę Wieliczan w tym zakresie. Zainteresowanie szczepieniami jest bardzo duże i tym samym zapotrzebowanie jest znacząco wyższe niż ilości szczepionek, które otrzymują na dzień dzisiejszy punkty" - uzasadnia swoją prośbę Artur Kozioł.

Z powodu wzrostu liczby osób skierowanych na test w kierunku Sars-Cov-2 wydłużono czas pracy punktu wymazowego przy Solnym Mieście w Wieliczce, pod którym tworzą się już kolejki. Piszemy o tym tu:

Wieliczka. Punkt wymazowy w Solnym Mieście czynny dłużej
Wieliczki wiadomości. Od 28 marca, punkt wymazowy będzie czynny również po południu. To reakcja na dużą liczbę oczekujących.

Burmistrz zwrócił się też do wojewody o wznowienie przekazywania danych dotyczących ilości zachorowań na COVID-19 oraz ilości wykonanych szczepień ochronnych na obszarze gminy. Wieliczka. "Powyższe dane aktualnie otrzymujemy w zestawieniach tygodniowych. co w sytuacji narastającej ilości potwierdzonych zachorowań nie pozwala na szybkie i efektywne podejmowanie działań ukierunkowanych na zwalczanie zagrożenia jaki niesie pandemia" - napisał Artur Kozioł.

W związku z trzecią falą epidemii i wzrostem zakażeń koronawirusem z apelem do mieszkańców zwrócił się nowy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieliczce Adam Jędrzejczyk. Apeluje zwłaszcza o przestrzeganie zachowania dystansu, noszenia poprawne maseczek i dezynfekcję rąk.

Powiat Wielicki news - marzec 2021

🔴🆕 Powiat Wielicki news Bieżące informacje o sytuacji epidemiologicznej w powiecie wielickim przedstawi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieliczce Adam Jędrzejczyk #koronawirus Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieliczce

Opublikowany przez Powiat Wielicki Czwartek, 18 marca 2021

O tym, gdzie można zaszczepić się w powiecie wielickim pisaliśmy tu:

Gdzie można się zaszczepić przeciw COVID w powiecie wielickim?
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492, z czego 14 w powiecie wielickim.

Zaktualizowaną listę można znaleźć też na https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje