piątek, 19 stycznia 2024 10:00

Burmistrz Wieliczki zaprasza na spotkanie noworoczne. Zagra ulubiona orkiestra mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Burmistrz Wieliczki zaprasza na spotkanie noworoczne. Zagra ulubiona orkiestra mieszkańców

Światowe przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko i solistów zabrzmią na tradycyjnym spotkaniu noworocznym w "Solnym Mieście". Podczas spotkania wręczone zostaną Nagrody Kulturalne 2023 Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza na tradycyjne spotkanie noworoczne - czyli koncert dla mieszkańców. Wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godz. 18:00 w Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnym "Solne Miasto" w Wieliczce połączony zostanie z wręczeniem Nagród Kulturalnych 2023 Burmistrza, które otrzymają w tym roku Zbigniewa Grzech i Hufiec Wieliczka Związku Harcerstwa Polskiego.

  • Zobacz:
Nagroda Burmistrza Wieliczki dla twórcy szopek i wielickich harcerzy
Nagroda Burmistrza Wieliczki dla twórcy szopek i wielickich harcerzy

Nagroda została ustanowiona w celu inspirowania i promowania osiągnięć w sferze kultury, ma charakter doroczny i jest przyznawana w formie pieniężnej osobom, zespołom, instytucjom i organizacjom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury.

Noworocznym prezentem dla mieszkańców podczas gali wręczenia nagród, będzie koncert ulubionej orkiestry wieliczan - Orkiestry Straussowskiej Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko oraz artystów polskiej sceny muzycznej: Tomasza Steciuka, Karola Drozda, Aleksandra Martineza, Emilii Azierskiej i Weroniki Bochat-Piotrowskiej, który poprowadzi tradycyjnie Jolanta Suder.

Na koncercie zatytułowanym "Cała sala śpiewa z nami" zabrzmią światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka