czwartek, 9 czerwca 2022 07:50

Burzowo nad Krakowem. Ostrzeżenie II stopnia

Autor Katarzyna Jamróz
Burzowo nad Krakowem. Ostrzeżenie II stopnia

Gwałtowna pogoda nie daje o sobie zapomnieć. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed kolejnymi możliwymi burzami w naszym regionie. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje dziś od godz. 14.00 do godz. 1.00 w nocy.

Meteorolodzy prognozują burze z silnymi opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska określono na 80 proc.

Dziś w trakcie dnia termometry w Krakowie wskażą maksymalnie 21 st. C. Wedle prognoz burzowa pogoda będzie nam towarzyszyć także w piątek. Na przejaśnienia możemy liczyć dopiero w sobotę.

Intensywne, punktowe opady mogą powodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, w postaci gwałtownego wzrostu stanu wód, a także lokalnych podtopień (głównie na obszarach miejskich).

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Inf.: UM Kraków
Fot.: Ilustracyjne

Kraków

Kraków - najnowsze informacje