sobota, 30 lipca 2022 11:54

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Przestępca wpadł na Balicach

Autor Katarzyna Jamróz
Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Przestępca wpadł na Balicach

W nocy z 24 na 25 lipca, 41-letni mężczyzna został zatrzymany przez Funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej, a następnie przekazany policjantom z powiatu krakowskiego. Obywatel ukraińsko-izraelski poszukiwany był czerwoną notą Interpolu przez ukraiński wymiar sprawiedliwości za przestępstwa finansowe.

41-latek wpadł w ręce strażników granicznych na lotnisku w Krakowie – Balicach tuż po wylądowaniu samolotu rejsowego z Izraela, którego był pasażerem.

– Obywatel ukraińsko-izraelski poszukiwany był za oszustwa finansowe, za które według ukraińskiego kodeksu karnego grozi mu do 12 lat więzienia. Zatrzymanego od strażników granicznych przejęli kryminalni z krakowskiej komendy powiatowej Policji, którzy przeprowadzili dalsze czynności z jego udziałem

– informuje małopolska policja.

Jeszcze tego samego dnia umieścili przestępcę w pomieszczeniu dla zatrzymanych, a kolejnego (26 lipca) doprowadzili go do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 dni, do czasu jego ekstradycji na Ukrainę, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.

Inf./Fot. Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje