piątek, 18 listopada 2022 13:00

Był poszukiwany za uszkodzenie ciała. To samo chciał zrobić policjantom

Autor Patryk Trzaska
Był poszukiwany za uszkodzenie ciała. To samo chciał zrobić policjantom

Niecodzienne sceny rozegrały się w nocy z wtorku na środę (15/16 listopada) w Gorlicach. Podczas zatrzymania, poszukiwanego za uszkodzenie ciała 23-latka, mężczyzna rzucił się na funkcjonariuszy, naruszając ich nietykalność cielesną. Teraz grozi mu długi pobyt w więzieniu.

15 listopada w godzinach nocnych, funkcjonariusze z Gorlic podczas patrolowania ulic miasta zauważyli mężczyznę poszukiwanego przez Prokuraturę w sprawie uszkodzenia ciała i spowodowania rozstroju zdrowia.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję. 23-letni mieszkaniec Gorlic, który znajdował się pod wpływem alkoholu, zaczął być agresywny. Usiłował uniemożliwić interwencję funkcjonariuszy,  naruszając ich nietykalność cielesną.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnie zostały mu przedstawione zarzuty uszkodzenia ciała i spowodowania rozstroju zdrowia osoby oraz zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej.  

Podejrzanemu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorlicach wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

inf. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka